Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie z Reprezentacją PZN na EYOWF 2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Andrzej Zarycki Andrzej Zarycki

Andrzej Zarycki: "Przed Uniwersjadą nikt na nas nie stawiał"

14-02-2011
Andrzej Zarycki w sobotę zaskoczył wszystkich bardzo dobrym występem na skoczni w Szczyrku, po czym równie dobrze pobiegł i zajął najwyższe w karierze miejsce w Pucharze Kontynentalnym - jedenaste. W drugim konkursie było gorzej (34. pozycja), ale zawodnik z Białego Dunajca pokazał, że jest jednym z czterech najlepszych polskich kombinatorów, a przede wszystkim silnym punktem drużyny na trasie biegu.

Alicja Kosman: Gratuluję sobotniego występu, wszystko ci w nim wyszło.

Andrzej Zarycki: Był dobry bieg, ale przede wszystkim dobry skok. Tak dobrze to już od niepamiętnych czasów nie skoczyłem. Ale już na Uniwersjadzie wyszedł mi skok w drużynówce. Śmialiśmy się tam z Tomkiem, że to dlatego, że zmobilizował mnie inaczej niż zwykle. Bo powiedział mi, abym nie myślał o skoku, tylko o rekordach (śmiech). Ale też muszę przyznać, że lubię skocznię w Szczyrku, zawsze dobrze mi tutaj idzie. Ten skok bardzo mi się podobał. Były może pewne rzeczy do poprawy, ale to praktycznie jedyny dobry skok w tym roku, może poza mistrzostwami Polski w grudniu i wspomnianą Uniwersjadą.

Szóste kółko przeszkodziło ci czy pomogło?

- Dodatkowe okrążenie mi akurat pomogło. Co prawda niczego już na nim nie widziałem, ale udało mi się dobiec do Pawła. Na finiszu zabrakło do niego kilku centymetrów. Cóż, raz się uda, raz nie. Finisz to loteria. A tutaj na Kubalonce jest on tak krótki, że już niczego się na nim nie rozwiąże, trzeba szukać szansy na trasie, a nie przed metą.

Jak oceniasz starty na Uniwersjadzie?

- W Turcji trasy biegowe były położone bardzo wysoko nad poziomem morza. Pierwszy konkurs mi kompletnie nie wyszedł, w drugim znów miałem problemy z brzuchem i go nie ukończyłem. Na szczęście na drużynówce wszystko puściło i poszło tak, jak było w planach. Do złota zabrakło centymetrów, ale też przed Uniwersjadą nikt na nas nie stawiał. Na otwarciu Uniwersjady wszyscy mówili, że medale zdobędą skoczkowie, biathloniści, czy biegacze, a kombinatorzy przyjechali do Erzurum na doczepkę. A tymczasem zdobyliśmy dwa srebrne medale.

Udało się coś zwiedzić?

- Nie było czasu na zwiedzanie Turcji, zresztą organizacja była tak zła, że szkoda mówić. Było bardzo dużo attache, ale gdy przychodziło co do czego, to nikt nic nie wiedział. Kiedy trzeba było coś załatwić, to jeden dzwonił do drugiego i trwało to bardzo długo. Ale chociaż Erzurum zobaczyliśmy.

Będzie obiecane stypendium?

- Zobaczymy. Trener zjazdowców mówił, że dwa lata temu za medal otrzymywało się jednorazową nagrodę w wysokości 8 tysięcy złotych oraz stypendium. Przedstawiciele Zarządu AZS mówili nam, że oni zawsze występują z wnioskiem o stypendium do ministra, wspominał też, że dobrze by było, gdyby PZN też złożył dodatkowy wniosek o to.

Ze stypendium na pewno byłoby łatwiej trenować.

- Dobrze byłoby dostać stypendium, bo w wieku seniora pasowałoby zarabiać na siebie, aby choć móc myśleć spokojnie o trenowaniu. Bo nie bardzo da się pogodzić pracę i treningi. Jestem na drugim roku wychowania fizycznego na AWF w Krakowie i wiem, że nawet studia i trening trudno pogodzić, a co dopiero zarabiać na siebie. Po tych studiach chciałbym pójść na ratownictwo medyczne w Nowym Targu. Kolega namawia mnie, abym zapisał się do TOPR-u. W górach bardzo mi się podoba i tam mogę spędzić swoje dalsze życie. Miejmy nadzieję, że wszystko uda się tak, jak sobie zaplanowałem. Ale do tego czasu postaram się jak najlepiej startować w kombinacji.

Dziękuję za rozmowę.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.