Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XX Kursokonferencja PZN - Szczyrk, 24-26.11.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

T. Pochwała: "Skok będzie kluczowy na mistrzostwach "

25-02-2011
Dziś po raz pierwszy od ośmiu lat Polacy wystąpią w kombinacji norweskiej na mistrzostwach świata. W Oslo czeka ich bardzo trudne zadanie, bo trasy biegowe są wymagające, a skocznia również nie jest łatwa. Nasza trójka zawodników wczoraj miała przerwę od skoczni, ale to nie znaczy, że cały dzień spędzili w hotelu.

- Dostaliśmy jeden dzień wolnego od skakania i bardzo się z tego cieszymy. Skocznię już poznaliśmy, a na dzień przed zawodami i tak już niczego nie da się poprawić. Dziś odpoczęliśmy, w końcu mogliśmy się też wyspać. Bo treningi na Midtstubakken rozpoczynają się wcześnie, a przecież musimy jeszcze dojechać z hotelu. Za to po południu biegaliśmy. Uważam, że to była dobra decyzja - ocenia Tomasz Pochwała.

Pochwała to nasz jedyny reprezentant, który zdobył już punkty Pucharu Świata. Dlatego też ciążą na nim oczekiwania kibiców. - Lekki stres jest, ale taki jak zawsze przed zawodami. Mgła w niczym nie przeszkadza, byle tylko nie wiało i padało. Ciężko powiedzieć, czy skocznia mi pasuje, bo jak na razie słabo na niej skaczę. Mam problemy z pozycją na dojeździe do progu i przez to nogi trochę nie pracują. Mam nadzieję, że w sobotę uda mi się to zmienić, a jeśli nie, to będę pracować dalej na treningach przed kolejnymi zawodami - tłumaczy zakopiańczyk.

- Trasa do lekkich nie należy, ale jest świetnie przygotowana - szeroka, dobrze utwardzona, śnieg jest dobry. Podbiegi są ciężkie, ale dla każdego takie same. Jest trochę podobnie do biegu na Pucharze Kontynentalnym na Kubalonce, podbiegi są naprawdę długie. Ale nie robi mi to problemu - komentuje Polak.

- Jutro chciałbym przede wszystkim dobrze skoczyć, to podstawa. Reszta przyjdzie później. Taktykę ustalę przed biegiem, ale naprawdę kluczowy jest skok.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.