"Trzy medale na kolejnej imprezie? O takim sukcesie nawet nie śmiałam myśleć!"

Justyna Kowalczyk
05.03.2011

Relacje LIVE

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Podium - junior B (fot. Alicja Kosman / PZN) Podium - junior B (fot. Alicja...
Medaliści (junior A) z rodzicami (fot. Alicja Kosman / PZN) Medaliści (junior A) z rodzicami...

Stanisław Biela, Tomasz Pochwała i Adam Cieślar (fot. Alicja Kosman / PZN) Stanisław Biela, Tomasz Pochwała...
Stanisław Biela (fot. Alicja Kosman / PZN) Stanisław Biela (fot. Alicja...

Jakub Przybyła i Damian Urbaś (fot. Alicja Kosman / PZN) Jakub Przybyła i Damian Urbaś...

Biela i Cieślar znów triumfują w Olimpiadzie Młodzieży!

03-02-2012
Po raz drugi podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży najlepszymi kombinatorami norweskimi okazali się Adam Cieślar (kategoria junior A) oraz Stanisław Biela (junior B). Tym razem zawodnicy rywalizowali na dużej skoczni w Wiśle Malince oraz na trasach biegowych Kubalonki, a ogromnym utrudnieniem był siarczysty mróz.

Dziś rano temperatura powietrza w Wiśle Malince wynosiła około -20 stopni. W takich warunkach trudno długo stać na zewnątrz, a co dopiero zjechać po rozbiegu z prędkością 90 km/h i oddać skok, nie wspominając już o długotrwałym wystawieniu się na mróz podczas biegu na 10 czy 7,5 kilometra. Po wyścigu wielu zawodników nie było w stanie wstać i samodzielnie odpiąć sobie nart, konieczna była pomoc ze strony trenerów. Pogratulować należy więc wszystkim, którzy dziś wystartowali i dzielnie dotarli do mety.

Największe brawa należą się oczywiście zwycięzcom. Wśród juniorów A pewnie wygrał Adam Cieślar z AZS AWF Katowice. Istebnianin wygrał serię skoków, uzyskując 122 metry i przed biegiem miał już bezpieczną, 54-sekundową przewagę nad Szczepanem Kupczakiem (114 m). Trzeci na półmetku był Paweł Słowiok, który lądował na 109,5 metrze.

Wraz z juniorami A wystąpili dziś także seniorzy z kadry narodowej (poza konkurencją). Linię mety jako pierwszy minął Tomasz Pochwała, który po skokach tracił 28 sekund do Cieślara, ale wyprzedził go na trzecim okrążeniu dziesięciokilometrowego biegu. Zakopiańczyk przestał być juniorem A już dość dawno, więc złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powędrował do 19-latka z AZS AWF Katowice. 13,5 sekundy później finiszował jego klubowy kolega Paweł Słowiok, który na trasie wyprzedził Kupczaka. Brązowy medal dzięki najlepszemu czasowi biegu wywalczył dziś Andrzej Gąsienica z TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane (czwarty po skoku na odległość 107,5 metra). Cała trójka medalistów zamknęła się w 28,5 sekundach.

Tuż za podium wylądował Szczepan Kupczak, piąty był Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka), natomiast szóstą lokatę zajął Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/SMS Zakopane).

Podium juniorów B wyglądało dokładnie tak samo jak w środę - zostało zdominowane przez uczniów zakopiańskiej szkoły mistrzostwa sportowego. Rywali zmiażdżył Stanisław Biela, najlepszy na skoczni (117 m) i najszybszy na 7,5-kilometrowej trasie biegu. Reprezentant UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane aż o 2 minuty i 23,2 sekundy wyprzedził swojego klubowego kolegę Damiana Urbasia (trzeci wynik na skoczni - 108,5 m oraz czwarty czas biegu). Na podium znalazł się też Jakub Przybyła z WKS Zakopane/SMS Zakopane (drugi skok dnia - 113,5 m oraz 9. czas biegu).

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został chory od kilku dni Krystian Gryczuk (LUKS-SKI Lubawka), który oddał dziś 101,5-metrowy skok (6. miejsce) i miał szósty czas biegu.Na piątej pozycji finiszował Kacper Kupczak z SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (106,5 m - 5. wynik dnia oraz 8. czas biegu), a szósty był Marcin Budz (WKS Zakopane/SMS Zakopane), dziesiąty po skokach. Warto dodać, że bardzo dobrze na trasie biegu spisał się dziś Paweł Szafran, który miał drugi czas dnia.

W sobotę w Wiśle Malince przeprowadzony zostanie konkurs skoków narciarskich, a w niedzielę zawody drużynowe. Kombinatorzy norwescy będą mieć jeszcze jedną szansę rywalizacji - w niedzielę w sprincie drużynowym. Nie wiadomo jednak, czy te zawody odbędą się w obu kategoriach wiekowych (musi być co najmniej pięć drużyn, a w przypadku juniora A stanowi to duży problem).

>> Pełne wyniki - junior A <<
>> Pełne wyniki - junior B <<
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:Alicja Kosman   Data: 2012-02-03 21:58:38

Przepraszam, już poprawiam :)

Autor:~fanka   Data: 2012-02-03 19:55:18

Wyniki juniora B są ze środy. Poprosimy o dzisiejsze:)

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2010 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.