Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Podium Otwartych Mistrzostw Czech Seniorów (wszystkie fot. W. Dygoń) Podium Otwartych Mistrzostw Czech...
Podium Mistrzostw Czech Seniorów Podium Mistrzostw Czech Seniorów

Podium Otwartych Mistrzostw Czech Juniorów Podium Otwartych Mistrzostw Czech...
Krystian na trasie Krystian na trasie

Krystian Gryczuk mistrzem Czech w kombinacji norweskiej!

03-10-2012
Krystian Gryczuk nie miał sobie równych w niedzielnych mistrzostwach Czech w kombinacji norweskiej. 18-latek reprezentujący na co dzień barwy klubu LUKS-SKI Lubawka triumfował zarówno w kategorii juniorów, jak i seniorów. Trzecie miejsce w otwartym konkursie zajął Damian Urbaś.

Zawody rozgrywano na dużej skoczni HS-134 w Libercu oraz na trasie biegowej o długości 10 km (każdy startował na własnych nartorolkach). Po części skokowej na czele zawodów znajdował się Czech Miroslav Dvorak, który lądował na 124 metrze. Pół metra bliżej nartami zeskoku dotknął Tomas Slavik i przed biegiem tracił do swojego młodszego kolegi tylko 3 sekundy. Tuż za Czechami uplasował się Krystian Gryczuk (123 metry i 18 sekund straty). W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj Polacy - Damian Urbaś (113,5 m) był siódmy, a Andrzej Gąsienica (111 m) zajmował 8. miejsce.

Najlepszy czas biegu sprawił, że Gryczuk wyprzedził Dvoraka i Slavika i ukończył zawody na pierwszym miejscu. W związku z tym, że Krystian startuje w Czechach jako reprezentant LSK Lomnice, został on równocześnie zwycięzcą Otwartych Mistrzostw Czech Seniorów i Juniorów oraz mistrzem Czech seniorów i juniorów! Zawodnik lubawskiego klubu z miesiąca na miesiąc robi coraz większe postępy, nie zrażając się trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze (konieczność łączenia nauki w technikum z treningami, ponad 2 godziny drogi autem na najbliższą skocznię narciarską, samotne treningi biegowe itp.). Krystianowi życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach do zimy, podczas której jego celem głównym jest start i dobry wynik w mistrzostwach świata juniorów w Libercu.

Srebrny medal w mistrzostwach Czech seniorów wywalczył Miroslav Dvorak, a brązowy - Ales Vodsedalek. W otwartych zawodach seniorów na trzecim miejscu znalazł się Damian Urbaś. Piąte miejsce zajął Paweł Słowiok, szósty był Andrzej Gąsienica, 10. Szczepan Kupczak, 11. Wojciech Marusarz, 12. Michał Podżorski. Jakub Przybyła nie ukończył rywalizacji.

Wśród juniorów triumfował Krystian Gryczuk przed Damianem Urbasiem i Andrzejem Gąsienicą.

>> pełne wyniki <<
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~wieczorek   Data: 2012-10-13 10:01:31

Wiesiu!! Moje gratulacje

Autor:~skoki   Data: 2012-10-04 16:35:43

Dla Gryczuka najlepszym rozwiązaniem byłoby otrzymanie stypendium kadrowego i pozostanie z dala od polskiej kadry. On nadal powinien trenowac skoki w Lomnicy u trenera klubowego Romana Koudelki (bo to dzięki niemu taki postęp w skokach). Przypominam że Krystian trenuje skoki dopiero od 4 lat i po postepach jakie robi to można powiedzieć, że wielka przyszłośc przed nim. Do biegania ma naturalny dryg, więc może trenowac równiez u siebie w domu. Tam podobno sa dobrzy biathloniści więc ma z kim.

Autor:~Raku   Data: 2012-10-04 10:31:39

@fun skokow i nie tylko Ale w jaki sposób włączenie byłoby rozsądne? Wtedy by po prostu przestał lać kadrowiczów. Gryczuk na pewno jest bardzo perspektywiczny, ale niektórzy chyba zapominają jakie sukcesy w wieku juniorskim mieli Cieślar czy Słowiok. Włączenie Gryczuka nie jest żadnym lekiem dla kombinacji, bo jest to tylko leczenie nowotworu witaminą C. Jeśli już pomagać Gryczukowi, to lepiej dać jego trenerowi kasę i na 100% oni sobie sami wszystko lepiej zaplanują.

Autor:~fun skokow i nie tylko   Data: 2012-10-04 09:14:18

Bardzo interseujace jest to, ze PZN nie wlaczyl Krystiana do zadnej kadry i musi sie wraz z trenerem Wieslawem borykac ze wszelkimi mozliwymi problemami poczawszy od sprzetu a na podrozach skonczywszy. Czyzby w zarzadzie PZN nie bylo nikogo, kto zauwazy, ze Gryczuk na wielu zawodach po prostu leje po koleji wszystkich polskich kadrowiczow z kadry kombinatorow a takze wielu z kadry mlodziezowej skoczkow? Najrozsadniejszym i ludzkim rozwiazaniem byloby natychmiastowe wlaczenie go do kadry jeszcze przed sezonem zimowym, aby przynajmniej w jakis sposob zarzad zachowal twarz!

Autor:~skoki   Data: 2012-10-03 15:58:24

A na Mistrzostwach Polski został zdyskwalifikowany. Teraz wiemy dlaczego ;)

Autor:~kibic   Data: 2012-10-03 13:22:02

Wow pokonać takich kombinatorów jak Slavik czy Dvorak szacun Krystian! Mam pytanie do redakcji czy ten chłopak jest w Polskiej kadrze,bo za chwilę może się okazać,że Czesi zabiorą nam utalentowanego Polaka do swojej reprezentacji??!

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.