Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Mateusz Wantulok mistrzem Polski w kombinacji

01-09-2013
Reprezentant AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal wywalczył Wojciech Marusarz, natomiast brąz powędrował do Jana Łowisza. Najlepszym zawodnikiem dnia okazał się jednak czeski reprezentant Petr Kutal.

Decydujący dla zawodników był bieg na 10-kilometrowym odcinku. Trasa nartorolkowa, przebiegała przez deptak w pobliżu szczyrkowskiego amfiteatru, po trzech różnych nawierzchniach – asfalcie, płytkach i kostce. Trudne zadanie miał przed sobą młody Czech Tomas Vancura. Startując jako pierwszy, pod dużą presją musiał uciekać goniącym go rywalom. Już po pierwszym okrążeniu wyprzedził go Jan Łowisz, a po drugiej pętli Vancura spadł na piątą pozycję.

Po trzech okrążeniach na prowadzenie wyszedł Mateusz Wantulok, a tuż za nim podążał Czech Petr Kutal (6. po skokach). Łowisz spadł na trzecią pozycję. Z biegiem czasu Kutel coraz bardziej przyspieszał i na jedno kółko przed końcem wyprzedził Wantuloka. Czech nie oddał pozycji lidera już do końca i na metę wpadł z przewagą 8 sekund nad zawodnikiem AZS AWF Katowice. Wantulok po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Polski w zawodach indywidualnych kombinacji norweskiej.

Srebrny medal powędrował do Wojciecha Marusarza (strata 16,3 sek do Kutala), a brązowy do Jana Łowisza (strata 21,2 sek do Czecha). Dla obu reprezentantów klubu AZS Zakopane był to pierwszy medal mistrzostw Polski seniorów w karierze.

Za ich plecami rozegrała się zacięta walka o piąte miejsce w zawodach międzynarodowych i zarazem czwarte w mistrzostwach Polski. Finisz rozstrzygnął na swoją korzyść Kacper Kupczak z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Tuż za nim na metę wpadli Damian Urbaś, Czech Martin Zeman, Marcin Budz i Krystian Gryczuk.

Pełne wyniki po skokach
Pełne wyniki po biegu – konkurs międzynarodowy
Pełne wyniki po biegu – mistrzostwa Polski
Źródło: Alicja Kosman / PZN + Katarzyna Drob / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Tommy Lee   Data: 2013-09-01 14:53:06

Brawo Mateusz !!! Gratulacje !!!

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.