Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

fot. Biuro Misji Reprezentacji Polski na 26. Zimową Uniwersjadę – Trentino 2013 fot. Biuro Misji Reprezentacji...

Polska sztafeta ze złotem Uniwersjady!

18-12-2013
Sztafeta polskich kombinatorów norweskich w składzie: Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak zwyciężyła w zawodach drużynowych XXVI Zimowej Uniwersjady Trentino 2013. Po skokach Polacy zajmowali drugie miejsce (tuż za Japończykami), a mistrzostwo Uniwersjady zapewnili sobie po pełnym dramaturgii biegu. To ósme złoto dla Polski na tej imprezie i czwarty medal w kombinacji norweskiej!

Zgodnie z oczekiwaniami na normalnej skoczni w Predazzo najlepiej prezentowały się ekipy z Polski i Japonii. Po trzech skokach na odległość: 99,5 m (Go Yamamoto), 97 m (Shota Horigome) i 99 m (Aguri Shimizu) prowadziła drużyna z kraju kwitnącej wiśni, uzyskując notę 379,4 punktu. Polacy stracili do Japończyków 3,6 punktu. Biało-czerwoni oddali trzy dobre i równe skoki. Szczepan Kupczak uzyskał 100 metrów, Paweł Słowiok lądował na 97,5 metrze, a Adam Cieślar skoczył 99,5 metra.

Do biegu jako pierwsi przystąpili Japończycy, a 5 sekund później wystartowali Polacy. Zajmująca po skokach trzecie miejsce drużyna niemiecka miała stratę 32 sekund. Biegnący na pierwszej zmianie Szczepan Kupczak cały czas podążał za Japończykiem jak cień. Tempo prowadzącej dwójki nie było zbyt szybkie, dlatego też rywale (Norweg, Rosjanin i Słoweniec) odrobili do nich wiele cennych sekund, zmniejszając stratę do Polaka i Japończyka do zaledwie 14 sekund.

Jako drugi na 5-kilometrową trasę biegu w Lago di Tesero wyruszył Paweł Słowiok. Role się odwróciły - tym razem to Polak nadawał tempo, a Japończyk chował się za jego plecami. Na ostatnim podbiegu Shota Horigone zaatakował, a zmęczony Słowiok nie był w stanie utrzymać się za nim. Jako pierwszy do strefy zmian wbiegł Japończyk, a dopiero 8,9 sekundy po nim Polak. Adam Cieślar do decydującej walki wyruszył z przewagą zaledwie 5,2 sekundy nad Norwegiem Vilhelmsenem i 8,9 sekundy nad Słoweńcem Plaznikiem. Jeszcze przed ostatnią zmianą od grupy pościgowej odpadł Rosjanin z powodu upadku na trasie.

Po chwili cała czwórka biegła już razem. Polak, Japończyk, Norweg i Słoweniec wspólnie pokonywali kolejne kilometry. Gdy wydawało się, że walka o złoto rozegra się dopiero na finiszu, na jednym z ostatnich podbiegów na trasie zaatakował Adam Cieślar. Za Polakiem chciał podążyć Norweg, ale gdy wyprzedzał Słoweńca, obaj zderzyli się i zaplątali we własne narty i kijki. Cieślar odjechał rywalom i przez nikogo niezagrożony popędził w stronę mety. Największym wygranym okazał się Słoweniec, który ominął leżących rywali i z czwartego miejsca awansował na drugie.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Adam Cieślar, finiszując z czasem o 7,8 sekundy lepszym od Słoweńca Matica Plaznika. Brąz wywalczyła ekipa Japonii. Aguri Shimizu szybciej pozbierał się po upadku i wyprzedził Norwega Vilhelmsena o 0,7 sekundy.

Polscy kombinatorzy norwescy wywalczyli dzisiaj czwarty medal w tej dyscyplinie na XXVI Zimowej Uniwersjadzie Trentino 2013. Obchodzący dzisiaj 21. urodziny Adam Cieślar zrobił sobie wspaniały prezent, dokładając do swojej kolekcji drugie złoto na tej imprezie (ma także srebrny medal). Dla Pawła Słowioka to drugi medal w Trentino (w poniedziałek wywalczył brąz). To już dwudziesty medal biało-czerwonych na tej imprezie.

Pełne wyniki po skokach

Pełne wyniki po biegu
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.