Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Adam Cieślar bezapelacyjnie najlepszy w Mistrzostwach Polski

11-10-2014
Adam Cieślar po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny i zwyciężył w drugich w tym sezonie Letnich Mistrzostwach Polski. Wicemistrzostwo wywalczył Paweł Słowiok, który znakomicie spisał się na trasie biegowej, natomiast brązowym medalistą został Mateusz Wantulok.

Serią skoków na skoczni HS-106 w Szczyrku-Skalitem rozpoczęto Letnie Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Na starcie zobaczyliśmy 31 zawodników, w tym 7 reprezentantów Czech. Najlepiej zaprezentował się Adam Cieślar, który oddał skok na odległość 105 metrów. Drugie miejsce po serii skoków zajmuje Szczepan Kupczak (102 metra), który traci do lidera sześć punktów. Trzecią notę uzyskał Mateusz Wantulok. Zawodnik broniący tytułu Letniego Mistrza Polski ze skoczni normalnej uzyskał 100 metrów, za który otrzymał łączną notę 124 punktów.

W serii skoków z dobrej strony zaprezentował się także czeski zawodnik Tomas Vancura. Czech lądował na 103 metrze, zyskując tym samym drugą notę konkursu, jednak wynik Vancury nie  jest brany pod uwagę w generalnej klasyfikacji Mistrzostw.

Adam Cieślar utrzymał przewagę uzyskaną po skoku i jako pierwszy przekroczył linię mety. Dużą stratę ze skoczni odrobił Paweł Słowiok (1:40), który wywalczył ostatecznie srebrny medal. Zawodnik AZS AWF Katowice wydaje się być w świetnej formie biegowej. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Mateusz Wantulok.

 

– Na skoczni pokazałem na co mnie stać, oddałem dobry skok. W biegu też się bardzo dobrze zaprezentowałem. Z treningu na trening moja dyspozycja idzie do góry, dlatego cieszę się, że startu na start prezentuję się coraz lepiej – stwierdza Adam Cieślar. – Dzisiejszy dzień skończył się dla mnie nie najgorzej. Byłem drugi, choć po skokach nie było za wesoło – zajmowałem dziewiąte miejsce. Trasa dosyć krótka, szybka, więc myślałem, że nie uda się tego odrobić. Na szczęście się udało – cieszy się Paweł Słowiok.


– Ogólnie moje skoki przez cały czas były bardzo dobre, tylko dzisiaj nie umiałem się obudzić na skoczni – tłumaczy Mateusz Wantulok. – Natomiast moja dyspozycja biegowa jeszcze nie jest taka jak bym chciał, na biegu dałem z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło, żeby powalczyć z Pawłem o drugie miejsce. Paweł jest ostatnio w bardzo dobrej formie biegowej. Poza tym na tej skoczni jest bardzo trudno przeskoczyć kolegów. Musiałbym oddać bardzo dobry skok, trafić w próg i wtedy mogłoby to całkiem inaczej się potoczyć. Przewaga byłaby znacznie większa i łatwiej byłoby kontrolować ten bieg – dodaje brązowy medalista.

 


Źródło: Dominika Horczak + Marcelina Skubis + Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.