Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

MŚJ w Kanderstegu: P. Twardosz 22. na zakończenie!

03-02-2018
Reprezentant Słowenii Vid Vrhovnik wywalczył złoty medal w sobotnich zawodach Mistrzostw Świata Juniorów, które zakończyły zmagania kombinatorów norweskich w Kanderstegu. Wicemistrzem juniorskiego czempionatu został Austriak Dominik Terzer. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Czech Jan Vytrval. Po raz kolejny lokatę w czołowej "30" wywalczył Paweł Twardosz, który uzyskał 25. czas biegu na 5 km i ostatecznie zajął w sobotę 22. pozycję.

Paweł Twardosz po skoku na odległość 91,5 metra zajmował 23. miejsce na półmetku rywalizacji w zawodach kończących Mistrzostwa Świata Juniorów w kombinacji norweskiej. Liderem po serii skoków był reprezentant Niemiec Luis Lehnert, który wylądował na 101 metrze i drugiego Dominika Terzera z Austrii (101,5 m) wyprzedzał o cztery sekundy. Trzecie miejsce po pierwszej części zmagań zajmował Słoweniec Vid Vrhovnik, który uzyskał 100,5 metra.

Na 28. miejscu plasował się Piotr Kudzia, który skoczył 94,5 metra. Trzy lokaty za nim znalazł się Maciej Zborowski oddał skok na odległość 90,5 metra. Natomiast Mateusz Jarosz wylądował na 86 metrze i skok ten dał mu 39. pozycję na półmetku rywalizacji w Kanderstegu.

Po walce na 5-kilometrowej trasie biegu tylko Pawłowi Twardoszowi udało się utrzymać miejsce w pierwszej "30". Piotr Kudzia ukończył zawody na 34. pozycji. Mateusz Jarosz był 46., a tuż za nim uplasował się Maciej Zborowski.