Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Otwarcie mistrzostw świata w Oslo

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Podium Mistrzostw Polski Seniorów Podium Mistrzostw Polski Seniorów
Podium Mistrzostw Polski Juniorów E Podium Mistrzostw Polski Juniorów...

Podium Mistrzostw Polski Juniorów D Podium Mistrzostw Polski Juniorów...
Podium Mistrzostw Polski Juniorów C Podium Mistrzostw Polski Juniorów...

P. Twardosz mistrzem Polski w kombinacji norweskiej!

25-02-2018
W niedzielę, 25 lutego 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Areną zmagań dwuboistów była Wielka Krokiew oraz trasy biegowe w Zakopanem. Tego dnia w prawdziwie zimowych warunkach najlepiej spisał się Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który po raz pierwszy w karierze sięgnął po złoto krajowego czempionatu.

Paweł Twardosz był liderem po serii skoków do kombinacji norweskiej i na trasie biegów potwierdził, że tego dnia jest najlepszym zawodnikiem. – Moje skoki w zawodach LOTOS Cup ocenię jako średnie, ponieważ miałem lekkie problemy z pozycją najazdową, przez co później nie wszystko wychodziło tak jak bym chciał – wyjaśnia Twardosz. – Natomiast skok z Mistrzostw Polski oceniam już na pięć, bo naprawdę był dobry. Droga do złotego medalu bardzo dobrze rozpoczęła się dla mnie na Wielkiej Krokwi. Mój skok w zawodach był naprawdę solidny. Można powiedzieć, że znalazłem złoty środek w pozycji najazdowej, co pozwoliło mi zrobić na progu to co trzeba, a później w powietrzu mogłem już czuć przyjemność z lotu – dodaje świeżo upieczony mistrz Polski. – Natomiast sam bieg ocenię jako średni. Warunki nie były dla nas przyjemne, gdyż było naprawdę zimno, co trochę utrudniało bieganie, ponieważ ciężko było się dobrze dogrzać. Śnieg również nie był łaskawy, ponieważ przez tak obniżoną temperaturę był on ostry, co spowodowało, że smar szybko się zdzierał i z kółka na koło było już coraz gorzej – opowiada Paweł Twardosz. – Bardzo chciałbym podziękować Funduszowi Pani Natalii Partyki, którego jestem stypendystą. Co miesięczne stypendium również bardzo przyczyniło do wyników moich w tym sezonie i do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów – podsumowuje Twardosz.

Pierwszy raz wicemistrzem Polski został również Piotr Kudzia, który reprezentuje barwy klubu LKS Klimczok Bystra. – Skok do kombinacji był dobry i jestem z niego zadowolony. Jednak w dalszym ciągu chcę poprawić formę biegową, co będzie moim priorytetem podczas letnich przygotowań do następnego sezonu – podkreśla srebrny medalista. – Weekend był dla mnie podwójnie udany, dzięki zdobytemu wicemistrzostwu Polski seniorów. Pokazuje to, że praca wykonana podczas letnich przygotowań nie poszła na marne – podsumowuje Piotr Kudzia.

Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z kadrowiczów, zawodnik TS Wisły Zakopane – Andrzej Szczechowicz, dla którego jest to również pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w karierze.

Młodsi podopieczni programu LOTOS Cup rywalizowali natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorów E, D i C w kombinacji norweskiej. W Juniorze E tytuł mistrzowski, po fenomenalnym biegu, wywalczył Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane. 12-latek do biegu przystępował z 14 rezultatem na skoczni. Mistrzem Polski w kategorii Junior D został Tymoteusz Amilkiewicz z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast w rywalizacji Juniora C bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane.

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów E, D i C w kombinacji norweskiej:


Junior E

1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
2. Jakub Cieślar (WSS Wisła)
3. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)

Junior D

1. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
2. Andrzej Waliczek (LKS Poroniec Poronin)
3. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)

Junior C
1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
2. Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.