PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Tomasz Pochwała (fot. Alicja Kosman) Tomasz Pochwała (fot. Alicja...

PK w Karpaczu: Pochwała najlepszym z Polaków

28-02-2010
Tym razem gospodarzem Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej miała być Polska. Ostatecznie jednak organizację musieliśmy pogodzić z Czechami, bo skocznia w Karpaczu nie nadawała się do użytku z powodu dodatnich temperatur. Skoki odbywały się w Harrachovie, natomiast biegi rozgrywano w Jakuszycach. Wśród Polaków najlepiej radził sobie Tomasz Pochwała.

Pierwszego dnia zawodów na skoczni najlepiej zaprezentował się Austriak Dominik Dier, uzyskując 94 metry. Z Polaków najwyżej, bo na 11. miejscu uplasował się Tomasz Pochwała (87,5m). 83,5 metra osiągnął Mateusz Wantulok i był 20. W pierwszej trzydziestce plasował się też Marcin Mąka, który był 28. (80m).

Ostatecznie Pochwała zajął 15. miejsce, a Mąka 26. Andrzej Zarycki był 31., tuż za nim uplasował się Wantulok. Michał Pyclik zajął 38. miejsce, Szczepan Kupczak był 39., Andrzej Szlembarski 41., a Piotr Szczepaniak-Krupowski 42.

Zwyciężył Tomaz Druml z Austrii przed Francuzem Nicolasem Martinem i Norwegiem Harvardem Klemetsenem.

Drugiego dnia zawodów Tomasz Pochwała ruszał do biegu z ósmej pozycji po skoku na odległość 87 metrów. 19. był Mateusz Wantulok, który osiągnął 83 metry. 29. był Szczepan Kupczak (80m).

Zawody po raz drugi wygrał Druml. Na podium stanęli też Klemetsen i Francuz Florian Pinel. Wśród Polaków znów najlepszy był Pochwała, który zajął 11. miejsce. Marcin Mąka był 28., Mateusz Wantulok 31., Andrzej Zarycki 32. Miejsca na końcu stawki zajęli młodzi zawodnicy: Szczepan Kupczak, Michał Pyclik, Wojciech Marusarz i Mateusz Miszczak.
Źródło: Alicja Kosman/PZN