Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

AktualnościHistoryczny triumf Szczepana Kupczaka w Zakopanem!

20-10-2018
W sobotę, 20 października 2018 roku w Zakopanem dwuboiści rywalizowali w Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Tego dnia bezkonkurencyjny okazał się Szczepan Kupczak z klubu AZS AWF Katowice, który w pięknym stylu po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal krajowego czempionatu. Wicemistrzem Polski został jego klubowy kolega - Adam Cieślar. Natomiast brązowy medal zdobył Wojciech Marusarz, który reprezentuje barwy klubu AZS Zakopane.


W sobotę w Zakopanem rozdano komplet medali Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Po pierwszy w karierze tytuł mistrzowski sięgnął Szczepan Kupczak, który najpierw zdecydowanie wygrał zmagania na Wielkiej Krokwi, uzyskując 139 metrów. A następnie 26-latek osiągnął drugi czas biegu i jako pierwszy przekroczył linię mety. - To były fajne zawody i przede wszystkim udane dla mnie. Pod względem wyniku trudno pisać cokolwiek innego, bo bardzo się cieszę z pierwszego w karierze mistrzostwa - mówi z uśmiechem na twarzy Szczepan Kupczak. - Jeśli chodzi o mój poziom sportowy, to na skoczni generalnie zawsze szło mi lepiej. Mimo wszystko zrobiłem kilka błędów w konkursie, które starałem się eliminować na ostatnim zgrupowaniu - dodaje świeżo upieczony mistrz Polski. - Widać, że podczas rywalizacji brakuje automatyzmu, jednak mam jeszcze trochę czasu i wszystko jest pod kontrolą, więc na pewno nie jest to powód do niepokoju - przyznaje złoty medalista. - Natomiast biegiem na Mistrzostwach Polski jestem trochę zaskoczony, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ostatnie zgrupowanie dało mi trochę w kość i sądziłem, że zmęczenie przełoży się na jakość biegu, ale muszę przyznać, że poszło mi całkiem nieźle. Adam na początku atakował i odrabiał straty, jednak starałem się utrzymać bezpieczną odległość i ten plan wyszedł mi całkiem nieźle - podsumowuje podopieczny Danny-ego Winkelmanna.

Srebrny medal wywalczył Adam Cieślar, który w rywalizacji na skoczni osiągnął 130,5 metra, natomiast w biegu zanotował trzeci czas. Podium uzupełnił Wojciech Marusarz, który na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oddał skok na odległość 129,5 metra.

Na starcie sobotnich mistrzostw, które rozegrane zostały w prawdziwie jesiennych warunkach, stanęło 18 kombinatorów norweskich. Największy awans w zawodach zanotował Paweł Twardosz, który po skokach zajmował dopiero 13. miejsce, jednak podczas biegu uzyskał najlepszy rezultat i tym samym zmagania ukończył tuż za podium, na czwartej pozycji.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.