Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Dzień medialny PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Paweł Słowiok przed Andrzejem Gąsienicą (fot. Alicja Kosman) Paweł Słowiok przed Andrzejem...
Tomasz Pochwała (fot. Alicja Kosman) Tomasz Pochwała (fot. Alicja...

Paweł Słowiok mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

24-07-2010
Letnim mistrzem Polski w kombinacji norweskiej został Paweł Słowiok, który zajmował drugie miejsce po serii skoków. W finałowym biegu wyprzedził Andrzeja Gąsienicę i nie dał się dogonić Tomaszowi Pochwale.

Zawody rozgrywano przy bardzo zmiennej pogodzie (na przemian słońce, ulewa i mżawka), na szczęście wiatr nie przeszkadzał. Seria skoków odbyła się w Szczyrku Skalite na obiekcie K-90.

Tę część rywalizacji wygrał Andrzej Gąsienica, który lądował na 97. metrze. Zaledwie pół metra mniej skoczył Paweł Słowiok i do lidera tracił tylko dwie sekundy. Trzecie miejsce zajmował Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który uzyskał 95,5 metra. Najdalej skoczył Michał Pyclik – 97,5 metra – jednak gorsze noty za styl powodowały, że znalazł się dopiero na czwartej pozycji. Tym razem skoki nie wyszły najlepiej należącym do czołówki polskich kombinatorów 7. Tomaszowi Pochwale i 9. Adamowi Cieślarowi.

Na półmetku zawodów medale nie były jeszcze rozdane, ponieważ 10. zawodnik tracił do lidera niecałą minutę i wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Trasa wyścigu na nartorolkach z Rybarzowic do Buczkowic liczyła 6,1km i była dość wąska, co utrudniało wyprzedzanie.

Pierwszy na mecie zameldował się reprezentant Wisły Ustronianki Paweł Słowiok, który o sekundę wyprzedził Andrzeja Gąsienicę. Najlepszy czas biegu osiągnął Tomasz Pochwała, jednak nie dogonił liderów i musiał się zadowolić brązowym medalem. 44 sekundy za zwycięzcą na metę wpadła czteroosobowa grupa, na której czele biegł szczyrkowianin Michał Pyclik. Tuż za nim zameldowali się: Adam Cieślar, Mateusz Wantulok i Andrzej Zarycki.

Pliki do pobrania:

Wyniki serii skoków
Wyniki końcowe
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.