Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pogrzeb Honorowego Członka PZN - Władysława Jagiełły

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Trener Jakub Michalczuk (fot. Alicja Kosman) Trener Jakub Michalczuk (fot....

Jakub Michalczuk: "Paweł wygrał zasłużenie"

24-07-2010
Mistrzostwa Polski z udziałem 30 kombinatorów norweskich z zadowoleniem obserwował trener kadry kombinatorów Jakub Michalczuk. Nic dziwnego – kadrowicze zajęli całe podium, a wszyscy znaleźli się w pierwszej 10.

- Paweł wziął taki  mały rewanż z zeszłego roku na Tomku Pochwale. Ładnie rozegrał bieg i zasłużenie wygrał. Pochwały należą się Andrzejowi Gąsienicy, który wygrał dziś skoki i dobrze wytrzymał bieg, umiejętnie rozłożył siły. Cieszy bardzo fakt, że młoda generacja zawodników rośnie w siłę, a w dobrej formie są też zawodnicy spoza kadry – komentował Jakub Michalczuk.

- Jesteśmy teraz w okresie przygotowawczym, po ciężkim treningu i na razie u poszczególnych zawodników proporcje bieg-skok się trochę zaburzają. Ale zimą wszystko powinno wrócić do normy – opowiadał trener kadry.

- Ostatnio trenowaliśmy w Wiśle Malince, sporo także biegaliśmy na nartorolkach. Przed Letnią Grand Prix w Oberstdorfie chcemy jeszcze trochę potrenować fizycznie, później trochę wyluzujemy. Jeszcze nie wiadomo, jaka dwójka zawodników pojedzie na te zawody, decyzję podejmiemy po mistrzostwach Polski. Raczej na pewno szansę dostanie Tomek Pochwała – zapowiedział Michalczuk.
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~kibic   Data: 2010-07-26 00:06:09

Szkoda, że dzisiaj w konkursie skoczków najlepsze miejsce to dopiero 16. No ale jak wiadomo, Słowiok zrobił duże postępy w biegu, więc na skoczni trochę słabiej, niż by raczej to było przed kilkoma laty. Może poprzednia wypowiedź mogła wydawać się trochę niegrzeczna, ale nie chodzi o to, że podważam decyzje trenera Michalczuka, ale po prostu zależy mi na tym, żeby zwycięzca najważniejszych zawodów w Polsce, czyli MP także miał zagwarantowany start w LGP. Życzę powodzenia całej kadrze i trenerowi, aby jego praca przynosiła skutki :].

Autor:~kibic   Data: 2010-07-24 23:48:02

Szansę niech i dostanie Tomasz Pochwała. Ale Mistrz Polski mógł zostać wymieniony, że wystartuje na pewno... Wicemistrz wiadomo czemu w LGP nie wystartuje (brak punktów PK), ale Pochwała - brązowy medalista, to start zagwarantowany... Na najmniejszej skoczni - Oberwiesenthal natomiast jeden start by mógł dostać Zarycki. Nie straci zbyt wiele na skoczni, a w biegu może pobiec bardzo szybko.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.