Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Kombinatorzy norwescy wystartują w Seefeld

12-12-2019
W sobotę i w niedzielę w austriackim Seefeld rozegrany zostanie Puchar Niemiec w kombinacji norweskiej. W zawodach tych wystartuje czterech naszych reprezentantów z Kadry Narodowej Młodzieżowej oraz Piotr Kudzia z Kadry Narodowej A, którzy od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Seefeld.

W najbliższy weekend w pierwszych tej zimy zawodach rywalizować będą: Piotr Kudzia, Mateusz Jarosz, Andrzej Szczechowicz, Bartłomiej Klimowski oraz Adam Skupień. - W Pucharze Niemiec wystartuje czterech naszych zawodników. Od razu po zawodach w Seefeld udamy się do niemieckiego Oberwiesenthal, gdzie pod koniec przyszłego tygodnia zaplanowane są zawody Pucharu Kontynentalnego - informuje Tomisław Tajner.

Nasi juniorzy aktualnie trenują w Seefeld. To właśnie w Austrii na obiekcie HS-109 reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej oddali pierwsze skoki na śniegu. Ze swojej aktualnej dyspozycji skokowej zadowolony jest Bartłomiej Klimowski. - Pierwsze skoki na śniegu oceniam bardzo pozytywnie. Wiadomo, że są jeszcze elementy do poprawy, ale na pewno cieszy mnie to, że od początku sezonu te skoki są w miarę powtarzalne i na fajnym poziomie - opowiada nasz junior. - Skocznia w Seefeld bardzo mi się spodobała i bardzo fajnie się tutaj czuję. W tej chwili błąd, który najczęściej mi się przydarza, jest na progu, kiedy podczas odbicia zbyt mocno angażuję ręce i nad tym staram się tutaj pracować - dodaje Klimowski.

W Seefeld podopieczni Tomisława Tajnera skupiają się głownie na treningu skokowym, jednak podczas tygodniowego zgrupowania nie zabrakło również treningu na biegówkach. - W Seefeld więcej skupiamy się na skokach, ale wiadomo, że treningi biegowe są również. W sobotę startujemy już w pierwszych tej zimy zawodach, dlatego treningi biegowe są bardziej skierowane na podtrzymanie tego, co wypracowaliśmy chociażby na obozie biegowym w Livigno - wyjaśnia Bartłomiej Klimowski. - Na pewno podczas ostatnich miesięcy poprawiłem moją dyspozycję biegowo, jednak wciąż mocniejszy się czuję na skoczni, a jak będzie, zweryfikują to najbliższe zawody - dodaje. - Mimo wszystko biegowo czuję się dobrze. Wiem, że przez ostatni czas robiłem wszystko co w mojej mocy, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu i wydaje mi się, że nie jest już tak źle z tą częścią biegową u mnie, ale wiadomo, że rezerwy są jeszcze duże - podsumowuje podopieczny trenera Tajnera.

Program zawodów:

14.12.2019, sobota
- 09:00 - oficjalny trening
- 09:45 - PCR, tuż po zakończeniu seria skoków
- 14:00 - bieg do kombinacji

15.12.2019, niedziela
- 09:00 - seria próbna
- 09:45 - seria skoków
- 14:00 - bieg do kombinacji
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.