Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXI Kursokonferencja PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Paweł Słowiok ma największe szanse na dobry wynik w Libercu (fot. A. Kosman) Paweł Słowiok ma największe...

Skład kadry na Alpen Cup w Libercu

03-09-2010
W najbliższy weekend w Libercu odbędą się pierwsze zawody z cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej. Na skoczni HS-90 i na 10-km trasie biegu wystartuje czterech polskich juniorów.

W Libercu wystartują: Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica i Stanisław Biela. Wraz z nimi do Czech udali się dziś Zbigniew Kaczmarczyk i Daniel Bachleda. W niedzielę dołączą do nich trener Jakub Michalczuk i pozostali kadrowicze. Wszyscy pozostaną na zgrupowaniu w Libercu do piątku.

To samo miejsce Polacy odwiedzą niedługo raz jeszcze, ponieważ 26. września wezmą udział w Mistrzostwach Czech (poza Czechami i Polakami najprawdopodobniej wystąpią tam także Słoweńcy). Dla Stanisława Bieli będzie to dobre przygotowanie do zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF, ponieważ jeszcze nigdy nie startował w Libercu.

W Alpen Cup w przeciwieństwie do Grand Prix czy Mistrzostw Polski i Czech startuje się na łyżworolkach, a nie nartorolkach, co może być pewnym utrudnieniem dla Polaków.

W środę kadra otrzymała od Polskiego Związku Narciarskiego nowy bus. - Mamy teraz dwa busy. Jest nas w kadrze 12 osób, więc na styk. Akurat pasuje, bo grupa zakopiańska liczy sześć osób, tyle samo zawodników pochodzi z rejonu Wisły. Z pewnością ułatwi to dalsze przygotowania, zwłaszcza że jesień to wyjazdy zagraniczne całą grupą, więc dodatkowy transport jest niezbędny - mówi trener kadry Jakub Michalczuk.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:alicja_kosman   Data: 2010-09-03 23:12:00

@kibic Tak, oczywiście, zawodnicy i trenerzy mają kontakt z pozostałą częścią ekipy podczas pobytu w kraju. Co do budżetu - nie jest on oczywiście wysoki, ale trener Michalczuk mówił, że w sumie to nie brakuje im niczego konkretnego, byle tylko nieszczęścia trzymały się z daleka. Jest już na szczęście drugi bus, jest aparat fotograficzny robiący filmy i zdjęcia z wyjścia z progu, są zgrupowania w Polsce i za granicą. Późną jesienią nasi kombinatorzy będą na śniegu - jak się uda to w Finlandii, a jak nie - na krytym torze ze sztucznym śniegiem w Niemczech. Powoli jest coraz lepiej, a jeśli za tym pójdą w końcu wyniki, to jest szansa na rozwój kombinacji w Polsce. Tylko trzeba czasu, chłopcy są bardzo młodzi jeszcze.

Autor:~kibic   Data: 2010-09-03 22:59:18

Ale jak rozumiem, mają przynajmniej w Polsce kontakt z zawodnikami lekarz i fizjolog? Bo chyba nie są wpisani od tak? I tak pocieszne jest to, że każdy zawodnik z kadry jeździ na zgrupowania, a nie jest w niej "tak sobie" a tak naprawdę by trenować musiał w domu. Życzę powodzenia, żeby budżetu nie brakowało, jednak potrzeba do tego dobrych wyników, ale do tego znowu potrzeba budżetu, więc kółko się zapętla, i to rozumiem, że nie jest tak łatwo nagle zrobić zwycięskiego zawodnika w PŚ. Ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie fundusze będą, żeby jednak i lekarze, i inni członkowie sztabu szkoleniowego jeździli. Wiem, że na dzień dzisiaj to niemożliwe, ale w przyszłości...

Autor:~kibic   Data: 2010-09-03 20:15:33

Wg. informacji na stronie jest 8 zawodników i 6 członków sztabu szkoleniowego. Jest to 14 osób, a nie wspomniana dwunastka. Czyli kto nie jest wliczany do kadry, która wyjeżdża na zgrupowania? Są jakieś wyznaczone cele, np. że zawodnicy mają już zdobywać punkty w PŚ? Już chyba najwyższy czas na to :]. Oby było widać jakiś postęp w przyszłym sezonie zimowym, bo o ile oczywiście w lecie nie ma co się przykładać do wyników, ale do treningów, to już zimą w PŚ powinno być lepiej. I oczywiście na MŚ w końcu wystartują kombinatorzy? Jak mówiłem, latem wyniki nie mają aż takiego wielkiego znaczenia, ale mimo wszystko miło by było, gdyby w Alpen Cup w Libercu Polacy byli po skokach w czołówce, a w biegu to utrzymali :].

Autor:alicja_kosman   Data: 2010-09-03 00:00:00

@kibic
12 osób, bo 8 zawodników + Michalczuk, Śliwka, Kaczmarczyk i Bachleda - pozostali nie jeżdżą z kombinatorami na zawody, budżet nie pozwala.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.