PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Paweł Słowiok Paweł Słowiok

Alpen Cup: Słowiok na podium

03-10-2010
Letni sezon zawodów w kombinacji zaczął się w Oberstdorfie (Letnią Grand Prix) i tamże skończył (Alpen Cupem). Wszyscy nasi młodzi Polacy punktowali, a Paweł Słowiok wskoczył na podium w drugim dniu zawodów.

Zawody toczyły się na skoczni K-90 oraz na trasie biegowej o długości 10km. W pierwszym dniu zawodów świetny skok na odległość 99,5m oddał Paweł Słowiok, który prowadził na półmetku. Jeszcze dalej lądował Adam Cieślar – na 100. metrze – jednak z trudem ustał ten skok i zajmował czwarte miejsce. 18. był Szczepan Kupczak (94,5m), a Stanisław Biela zajmował 29. pozycję (90m).

Na metę biegu aż ośmiu zawodników wpadło prawie równocześnie. Niestety, w tym gronie nie było Polaków. Zwyciężył Ivo Hess ze Szwajcarii przed Mattia Runggaldierem i Leonem Pivk. Dziewiąty, ze stratą 13,7 sekundy był Słowiok, a tuż za nim uplasował się Cieślar (jednak jego strata była większa – 26,4 sekundy). Szczepan Kupczak był 45., a Stanisław Biela nie ukończył biegu.

Drugi dzień zawodów Alpen Cup to skoki na tym samym obiekcie i rywalizacja na krótszej, bo 7,5-kilometrowej trasie. Znów świetnie spisał się Paweł Słowiok, który skoczył 98 metrów i stracił tylko pół punktu do Lukasa Greiderera. Jak się później okazało, właśnie tyle zabrakło mu do zwycięstwa w zawodach (2 sekund). Piąte miejsce po skokach zajmował Szczepan Kupczak (96,5m), dla którego zawody w Oberstdorfie były debiutem na arenie międzynarodowej. Dziewiąty był Adam Cieślar (94m), a Stanisław Biela zajmował 34. miejsce (87,5m).

Ostatecznie zwyciężył Samuel Costa, który o 1,6 sekundy wyprzedził Słowioka. Trzeci był Mattia Runggaldier z Włoch. 18. miejsce zajął Cieślar, a punkty zdobyli także 24. Kupczak i 29. Biela.

W klasyfikacji generalnej Alpen Cup drugie miejsce zajmuje Paweł Słowiok.