XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

J. Michalczuk: "Mamy cel na najbliższe dwa lata - poprawić się"

11-03-2011
Mistrzostwa świata w Oslo są już za nami, toteż pora na krótkie podsumowanie startów polskich kombinatorów norweskich w stolicy Norwegii. Trener kadry Jakub Michalczuk cieszy się, że po latach udało się wystąpić na tak ważnych zawodach, ale jednocześnie wie, że z wyników trzeba będzie wyciągnąć odpowiednie wnioski. Polacy po raz ostatni w sezonie zaprezentują się w zawodach Alpen Cup w ten weekend. Do Chaux-Neuve pojechała trójka naszych reprezentantów. więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar: "Liczyłem na więcej"

03-03-2011
Adam Cieślar skakał w Oslo najlepiej w naszej kadrze. A pomyśleć, że jeszcze dwa tygodnie temu jego start na mistrzostwach świata był niepewny. Na szczęście ambitny istebnianin otrzymał szansę i zebrał bardzo cenne doświadczenie. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości, ale na razie bardzo ważne jest poprawienie formy biegowej. więcej <strong>»</strong>

Paweł Słowiok i Tomasz Pochwała komentują wczorajszy występ

03-03-2011
Najlepszym z Polaków w drugim konkursie w Oslo był Paweł Słowiok, który zajął 42. miejsce. Wiślanin jechał na nartach pożyczonych od Tomasza Pochwały. Ten z kolei był bardzo zawiedziony swoim występem, bo przed biegiem liczył na awans do 30. więcej <strong>»</strong>

Złoto dla Francuza, z Polaków najlepiej Słowiok

03-03-2011
Jason Lamy Chappuis wywalczył wczoraj złoty medal mistrzostw świata w kombinacji norweskiej. Mimo że jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, można powiedzieć, że wygrał dość nieoczekiwanie, bo wcześniej w Oslo nie prezentował się tak dobrze. Polakom nie wyszła tym razem część skokowa, stąd trudno było oczekiwać wysokich miejsc w biegu. Ostatecznie najlepszy był Paweł Słowiok, który sklasyfikowany został na 42. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Finał LOTOS Cup w kombinacji norweskiej za nami

03-03-2011
W poniedziałek 28 lutego na skoczni Skalite w Szczyrku oraz na trasach biegowych Kubalonki w Istebnej odbyły się finałowe zawody LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. więcej <strong>»</strong>