Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

wszystkie fot. Alicja Kosman / PZN wszystkie fot. Alicja Kosman / PZN


LOTOS Cup: Liderzy umocnili się na prowadzeniu

28-01-2016
W czwartek, 28 stycznia na trasach biegowych ośrodka „Jonidło” w Wiśle rozegrane zostały drugie tej zimy zawody LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. Bezkonkurencyjni okazali się dotychczasowi liderzy, którzy pewnie wygrali rywalizację w swoich kategoriach wiekowych. 

Po środowych zmaganiach na skoczni w Szczyrku Skalitem nadeszła pora na drugą część rywalizacji w kombinacji norweskiej, czyli bieg rozgrywany metodą Gundersena. Zgodnie z programem areną zmagań miały być trasy Istebnej-Kubalonki, jednak wysokie temperatury i opady deszczu sprawiły, że naturalny śnieg bardzo szybko się topił. Z uwagi na trudne warunki jury zawodów LOTOS Cup podjęło decyzję o przeniesieniu rywalizacji na „Jonidło” w Wiśle. Tam gruba warstwa śniegu usypana została przez armatki, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporna. Skrócono także dystanse. Juniorzy E pobiegli 2 kilometry, Juniorzy D – 3 km, Juniorzy C – 4 km, a Juniorzy B oraz startujący w kategorii Open Juniorzy A i Seniorzy mieli do pokonania 5 kilometrów. W czwartek od rana padał deszcz, jednak do organizatorów i zawodników uśmiechnęło się szczęście i tuż przed startem pierwszego biegu niebo rozjaśniło się, pozwalając na sprawne przeprowadzenie zawodów.

W najmłodszej kategorii wiekowej po raz kolejny najlepszy okazał się Jan Rzadkosz. Zawodnik TS Wisły Zakopane o ponad 30 sekund wyprzedził swojego klubowego kolegę Kacpra Jarząbka. - Wiedziałem, że będę dzisiaj najlepszy, ponieważ startuję ze swoim rocznikiem i nie ma lepszego ode mnie - mówi pewny siebie Jan Rzadkosz. - Warunki były dobre, tylko troszkę trzymało biegówki, bo był mokry śnieg - dodaje. Natomiast trzecie miejsce w kategorii Junior E wywalczył Jan Cudzich z klubu LKS Poroniec.

Drugie złoto w kategorii Junior D zdobył reprezentant TS Wisły Zakopane Mateusz Jarosz. - Jestem zadowolony z mojego wyniku, chociaż lekki niedosyt jest, bo mogłem troszkę lepiej pobiec, ale ogólnie jest ok - ocenia 14-latek. - Wydaje mi się, że moja obecna forma biegowa jest bardzo dobra, choć są jeszcze jakieś elementy do dopracowania - dodaje. Wicemistrzostwo w dzisiejszych zmaganiach wywalczył zawodnik z Łotwy Markuss Vinogradov, natomiast brązowy medal zdobył Bartłomiej Klimowski z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny w kategorii Junior C był zawodnik Kadry Juniorów Piotr Kudzia. Kombinator norweski, reprezentujący barwy klubu LKS Klimczok Bystra, o prawie 45 sekund szybciej przekroczył linię mety od Mateusza Małyjurka z WSS Wisły w Wiśle. - Bardzo zadowolony jestem z wyniku, z biegu tak samo, chociaż na trasie były ciężkie warunki, ale nasz serwismen dobrze posmarował nam narty i jestem bardzo szczęśliwy - cieszy się 15-latek. - Było bardzo mokro, przed biegiem padał deszcz, troszkę było ciężko, ale daliśmy radę - dodaje. - Skoki myślę, że wypadły fajnie, bo miałem trzecie i czwarte miejsce, chociaż po tym czwartym miejscu jest lekki niedosyt, ale brakowało troszkę szczęścia do warunków - przyznaje Piotr Kudzia. Tuż za najlepszą dwójką uplasował się Maciej Zborowski. Dla zawodnika KS Chochołów był to pierwszy medal w tegorocznej edycji zawodów LOTOS Cup.

Złoty medal po raz kolejny w tym sezonie wywalczył Paweł Twardosz. Reprezentant klubu PKS Olimpijczyk Gilowice ponownie okazał się lepszy od Pawła Chyca z TS Wisły Zakopane. - Jestem zadowolony z tego biegu. Niestety, znowu warunki nam nie dopisują, pogoda pokrzyżowała nam plany, bo bieg miał być na Kubalonce - ocenia Paweł Twardosz. - Dzisiaj troszkę gorzej się biegło, bo był krótszy dystans i cały czas wszystko na maksa trzeba było robić. Czuję się zdecydowanie lepiej na dłuższych dystansach - dodaje. - W tym roku na pewno jest większa rywalizacja w kombinacji, bo zawsze po skokach miałem ponad minutę przewagi, a teraz ostatnio miałem stratę, tym razem 2 sekundy przewagi. Na pewno skokowo nie czuję się jeszcze tak silny jak w zeszłym roku - przyznaje nasz reprezentant. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął zawodnik klubu KS Chochołów - Jakub Chowaniec. 

W kategorii Open (Senior i Junior A) triumfował dzisiaj zawodnik SS-R LZS Sokół Szczyrk Kacper Kupczak. - Jestem bardzo zadowolony ze swojego dzisiejszego biegu. Warunki były bardzo trudne, takie dość wolne. Bałem się troszkę, że koledzy mnie wyprzedzą, ale udało się utrzymać i zdobyć ten złoty medal - wyjaśnia młodszy z braci Kupczaków. - Starałem dać z siebie wszystko i bardzo się cieszę, że wygrałem dzisiejsze zawody - dodaje. Srebrny medal wywalczył jego reprezentacyjny kolega Michał Gut-Chowaniec z klubu LKS Poroniec, który do zwycięzcy stracił 12 sekund. Brąz zdobył natomiast zawodnik zakopiańskiego AZS-u Jan Łowisz.

Następna edycja LOTOS Cup 2016 odbędzie się już za tydzień, w dniach 5-6 lutego 2016 roku. Odprawa kierowników drużyn zaplanowana jest na 4 lutego na godzinę 16:00. Program tej edycji zostanie opublikowany na początku przyszłego tygodnia.

>> FOTORELACJA <<

Pełne wyniki zawodów:

Wyniki Polska:


 

Wyniki Open:


 

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:
http://pzn.pl/lotos-cup/
http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.