Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXI Kursokonferencja PZN

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

II letnia edycja LOTOS Cup: Na początek bieg do KN

26-07-2018
W czwartkowe południe biegiem do kombinacji norweskiej rozpoczęliśmy rywalizację w II letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Miejscem zmagań dwuboistów były trasy nartorolkowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.


Pierwszego dnia zawodów LOTOS Cup w Zakopanem w biegu do kombinacji norweskiej ze startu wspólnego rywalizowali dwuboiści. Jako pierwsi do walki przystąpili najmłodsi uczestnicy z kategorii Junior E, którzy w biegu crossowym mieli do pokonania dystans 2 km. Pierwsze miejsce na półmetku zmagań zajął Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane, który o ponad sześć sekund pokonał Grzegorza Rafacza z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast na trzecim miejscu po biegu plasuje się Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła.

W Juniorze D byliśmy świadkami bardzo emocjonującej walki o zwycięstwo w biegu na nartorolkach na dystansie 4 km.Od samego początku dwóch zawodników wysunęło się na prowadzenie, a na finiszu lepszy od Andrzeja Waliczka z klubu LKS Poroniec Poronin okazał się Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane. Jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Król z klubu KS Eve-nement Zakopane.

Dystans 6 km do pokonania mieli natomiast zawodnicy z kategorii Junior C. Zwycięstwo w trzecim biegu tego dnia odniósł Jan Liszka z klubu AZS Zakopane. Drugie miejsce zajął Jan Cudzich z TS Wisły Zakopane, natomiast trzeci był Bartłomiej Kuchta z klubu z Poronina.

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili zawodnicy z kategorii Junior B oraz Open, którzy walczyli na dystansie 10 km. Wśród juniorów najszybciej trasę pokonał Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane, natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Małyjurek z klubu WSS Wisła.

W kategorii Open najlepszy okazał się Adam Cieślar - reprezentant Kadry Narodowej A w kombinacji norweskiej. Drugi był jego kolega z reprezentacji - Paweł Słowiok. Natomiast na trzecim miejscu bieg ukończył Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Oficjalne wyniki biegu do KN:

Lista startowa skoków do KN:

Drugiego dnia rywalizacji w zawodach LOTOS Cup następcy mistrza będą walczyć na kompleksie średnich skoczni w Zakopanem. Tradycyjnie zawodnicy oraz zawodniczki powalczą o medale w ośmiu kategoriach wiekowych. Na starcie zobaczymy łącznie 168 skoczków narciarskich. Początek zmagań o godzinie 9:00.

Program zawodów - 27.07.2018, piątek

- 09:00 seria próbna skoków otwartych HS 38, serie konkursowe Junior E, Młodziczki, seria konkursowa KN Junior E
ceremonia dekoracji zawodników
- 11:00 seria próbna skoków otwartych HS 72, serie konkursowe Junior D, Junior C, Juniorki, seria konkursowa KN Junior D,C
ceremonia dekoracji zawodników
- 13:00 seria próbna skoków otwartych HS 94, serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior, seria konkursowa KN Junior B, Open
ceremonia dekoracji zawodników

Lista startowa konkursu skoków

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.