Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

AktualnościLOTOS Cup: Pierwszego dnia walczyli kombinatorzy

30-08-2018
W czwartek w Zakopanem przy blasku promieni słonecznych dwuboiści rozpoczęli rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W najmłodszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny był reprezentant klubu WSS Wisła - Mikołaj Wantulok, natomiast w kategorii Open triumfował Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Mikołaj Wantulok po bardzo dobrym skoku na odległość 35,5 metra prowadził na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w czwartkowych zawodach LOTOS Cup. Zawodnik klubu WSS Wisła potwierdził dobrą dyspozycję również na trasie biegu i tym samym zwyciężył w rywalizacji Juniora E. Na drugim stopniu podium stanął Michał Obtułowicz z KS Eve-nement Zakopane. Natomiast trzecie miejsce zajął Grzegorz Rafacz z zakopiańskiego AZS-u. 

Pierwszy w karierze triumf w zawodach LOTOS Cup odniósł Mateusz Król, który reprezentuje barwy klubu KS Eve-nement Zakopane. Podopieczny Andrzeja Zaryckiego po serii skoków do kombinacji norweskiej zajmował dopiero czwartą pozycję w Juniorze D, jednak dzięki znakomitej postawie na trasie biegu, mógł cieszyć się z pierwszego w karierze zwycięstwa. - To moja pierwsza wygrana i mam nadzieje, że nie ostatnia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego jak te zawody się odbyły i z niecierpliwością czekam na jutro - mówi z uśmiechem na twarzy Mateusz Król. - Z mojego biegu jestem bardzo zadowolony, jednak skok mógł być na pewno lepszy - dodaje.

Obok Króla na podium stanęli - Andrzej Waliczek z klubu TS Wisła Zakopane oraz Klemens Joniak z LKS Poroniec Poronin.

Drugie zwycięstwo tego lata w kategorii Junior C zapisał na swoim koncie Bartłomiej Kuchata z klubu z Poronina. Na drugim stopniu podium stanęła Joanna Kil z klubu AZS Zakopane, która była liderką po skokach, a w biegu uzyskała piąty czas. - Dzisiejsze zawody oceniam bardzo pozytywnie. Jestem mile zaskoczona swoją aktualną dyspozycją biegową, gdyż kombinację zaczęłam trenować od początku sezonu letniego i widzę duże postępy - cieszy się Joanna Kil. - Jeśli chodzi o same skoki, wygląda to coraz bardziej optymistycznie. Po ostatnich treningach w Zakopanem jestem pozytywnie nastawiona na jutrzejsze zawody - dodaje. - Natomiast jeśli chodzi o sam dzisiejszy wynik, to jest on dla mnie na pewno zaskoczeniem, bo po skokach udało mi się zostać na podium, dlatego bardzo cieszę, że mogłam wystartować i sprawdzić się z chłopakami - podsumowuje Kil.

Natomiast trzecie miejsce wywalczył klubowy kolega Kil - Jan Liszka, który po fantastycznym biegu zaliczył awans z 17. pozycji zajmowanej po skokach.

W Juniorze B liderem po skokach był Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane, który również jako pierwszy przekroczył linię mety po rywalizacji na trasie biegu. Drugie miejsce zajął Maciej Korzeniowski z zakopiańskiego AZS-u, a podium uzupełnił Mateusz Małyjurek z WSS Wisła.

W kategorii Open zwyciężył Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który był bezkonkurencyjny na trasie biegu. - Owszem wygrałem, ale nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym faktem, ponieważ moje skoki na ten moment nie wyglądają za dobrze. Od dłuższego czasu mam z nimi mały problem - wyjaśnia Paweł Twardosz. - Ale wiem, że stać mnie na dobre skoki, bo takie też wychodzą mi na treningach. Do zimy co prawda dużo czasu, aczkolwiek w naszym odczuciu za wiele go nie mamy, ale wiem, że zdołam osiągnąć odpowiednią dyspozycję na skoczni - dodaje. - Warunki były dzisiaj naprawdę dobre. Nie za gorąco - jak dla mnie było idealnie - zaznacza Twardosz. - Natomiast trasa nie była jakoś łatwa, bo zarówno na podbiegach trzeba było naprawdę mocno pracować, jak i na zjazdach trzeba było być skupionym, przez co nogi też trochę cierpią. Zjazdy są dość dynamiczne, przez co trzeba było praktycznie ciągle pracować - podsumowuje.

Na drugim stopniu podium stanął Wojciech Marusarz z AZS Zakopane, a trzeci był Andrzej Szczechowicz z TS Wisły Zakopane.

Drugiego dnia rywalizacji w Zakopanem na kompleksie średnich skoczni walczyć będą skoczkowie narciarscy. Początek zawodów o godzinie 9:00.

Oficjalne wyniki:
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.