Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

LOTOS Cup 2019: Kombinatorzy zakończyli III edycję

03-03-2019
W niedzielę na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem dwuboiści walczyli o medale w zawodach LOTOS Cup 2019, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W III edycji najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w kategorii Junior B oraz Open.

Po raz pierwszy tej zimy na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Amilkiewicz z klubu AZS Zakopane, który po bardzo dobrym biegu pokonał Klemensa Joniaka (LKS Klimczok Bystra) i zwyciężył w kategorii Junior D. - Dzisiejsze zawody oceniam pozytywnie. Warunki na trasie były bardzo dobre, więc fajnie się biegło - opowiada Tymoteusz Amilkiewicz. - Bieg był wysiłkowy, ponieważ dystans był krótki i trzeba było dać z siebie wszystko od samego startu - dodaje. - Jestem zadowolony z tego startu, a dzisiejszy finisz dał mi motywację do dalszej pracy - podsumowuje 14-latek.

Podium uzupełnił Andrzej Waliczek z klubu TS Wisła Zakopane, który uzyskał zdecydowanie najlepszy czas biegu i na podium wskoczył z 13. pozycji zajmowanej po skokach.

Z wygranej w III edycji LOTOS Cup w Zakopanem cieszył się Dawid Jarząbek. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane był liderem po skoku, a w biegu uzyskał dobry wynik i dzięki temu jako pierwszy przekroczył linię mety. - Obecnie zdecydowanie cieszą mnie już moje skoki. Są one na dobrym poziomie, przestałem już rosnąć, więc to wszystko stabilizuje się i jestem w stanie walczyć nawet ze skoczkami - cieszy się Dawid Jarząbek. - Natomiast dzisiejszy bieg mogę uznać za w miarę udany, chociaż na ostatnim kółku trochę mnie ścięło, ale radzę już sobie coraz lepiej - dodaje. - Braki w biegu są, ale prawie pięć lat przerwy robi swoje, dlatego potrzeba czasu, aby dobra forma biegowa powróciła - przyznaje zawodnik TS Wisły Zakopane. Mimo wiosennej pogody trasa w Zakopanem była bardzo dobrze przygotowana, co podkreśla złoty medalista. - Warunki były dosyć wolne, dlatego zacząłem mocno i przez to ścięło mnie na czwartym kółku. Na takie warunki jakie teraz mamy, to trasa była naprawdę świetnie przygotowana - podsumowuje Jarząbek.

Na drugim stopniu podium w kategorii Open stanął Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra. Natomiast brązowy medal zdobył klubowy kolega Jarząbka - Andrzej Szczechowicz.