Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności



LOTOS Cup 2019: Zainaugurowano letnią edycję!

14-06-2019
W piątek na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozpoczęliśmy rywalizację w letniej edycji zawodów LOTOS Cup 2019, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Pierwszego dnia zmagań na Skalitem najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Kobiety oraz Juniorzy. 

Oficjalne wyniki

W promieniach słońca odbywał się piątkowy konkurs skoków narciarskich, który zainaugurował letnią edycję zawodów LOTOS Cup 2019. Na starcie pierwszych w sezonie zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” stanęło blisko 160 narciarzy, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych na skoczniach o rozmiarze HS-44, HS-77 oraz HS-106.


Wśród Dzieci Starszych pierwszy w historii triumf w konkursach LOTOS Cup odniósł dzisiaj Wojciech Cieślar. 13-latek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skakał tego dnia najdalej i lądował odpowiednio na 72 oraz 70 metrze. – Byłem świadomy tego, że mogłem tutaj wygrać lub stanąć na podium, lecz nie myślałem, że będzie to jednak zwycięstwo – cieszy się złoty medalista. – Jak najbardziej jestem zadowolony z moich skoków, ponieważ były prawie bezbłędne i odległościowo również były to dobre skoki – dodaje podopieczny Rafała Śliża. – Przy moich skokach warunki były dobre, więc nie miałem na co narzekać, mogłem tylko wykorzystać tę szansę i to zrobiłem – podsumowuje Wojciech Cieślar.

Obok niego na podium stanęło dwóch jego kolegów klubowych – srebro zdobył Mikołaj Wantulok (69 i 68,5 m), który stracił do Cieślara ponad 11 punktów, a brązowy medal zgarnął Wiktor Szozda (70,5 i 73 m – zawodnik ten zaliczył upadki w obydwóch skokach).

Historyczny triumf odniósł na Skalitem również Stanisław Ciszek z zakopiańskiego AZS-u, który triumfował w kategorii Juniorzy. 18-latek nie miał sobie równych i pewnie wygrał rywalizację, oddając skoki na odległość 95 oraz 101 metrów. – Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z mojego pierwszego zwycięstwa na zawodach LOTOS Cup. Szczerze trochę była to dla mnie niespodzianka, gdyż wczorajsze skoki na treningu nie zapowiadały tego. Dzisiaj jednak w pełni zmotywowany wybrałem się na skocznię – opowiada Stanisław Ciszek. – Warunki były dosyć trudne, a paru zawodników niestety zaliczyło upadek. Ja natomiast głównie skupiłem się na tym, co mam do zrobienia, bo wiedziałem, że trener w złych warunkach mnie nie puści. W pierwszej serii udało mi się zrobić to, co ustaliliśmy poprzedniego wieczoru z trenerem, a w drugim skoku chciałem powtórzyć to samo, ale skok wyszedł jeszcze lepszy – mówi z uśmiechem na twarzy 18-latek. – Zawody uważam za bardzo udane i w pełni zmotywowany czekam na kolejne – podsumowuje Ciszek.

Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Gruszka (98 i 86,5 m), a trzeci był Kacper Stosel (93,5 i 88,5 m). Gruszka i Stosel również reprezentują barwy klubu AZS Zakopane.

Medaliści piątkowych zawodów:

Dzieci Młodsze
  1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Szymon Byrski - KS Chochołów
  3. Jakub Cembala - SSR LZS Sokół Szczyrk

Dziewczęta
  1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
  2. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Amelia Polanowska - AZS Zakopane

Dzieci Starsze
  1. Wojciech Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy
  1. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
  2. Marcin Wróbel - AZS Zakopane
  3. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin

Kobiety
  1. Kamila Karpiel - AZS Zakopane
  2. Kinga Rajda - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Anna Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

Juniorzy Młodsi
  1. Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane
  2. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów

Juniorzy
  1. Stanisław Ciszek - AZS Zakopane
  2. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
  3. Kacper Stosel - AZS Zakopane

Senior
  1. Adam Ruda - SSR LZS Sokół Szczyrk
      1.  Krzysztof Leja - AZS Zakopane
      3.  Wiktor Pękała - SSR LZS Sokół Szczyrk

W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków rozegrany zostanie drugi konkurs skoków narciarskich oraz skoki do kombinacji norweskiej. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:00.

Program zawodów:

- 09:00 – konkurs na skoczni HS-106
- 11:00 – konkurs na skoczni HS-77
- 13:00 – konkurs na skoczni HS-44

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.