Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

LOTOS Cup 2019: Wręczono medale dwuboistom

16-06-2019
W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku biegiem do kombinacji norweskiej zakończyliśmy I letnią edycję zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Areną zmagań dwuboistów po raz pierwszy były trasy w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

Pierwszy triumf w zawodach LOTOS Cup odniósł dzisiaj Szymon Byrski z KS Chochołów, który zwyciężył wśród Dzieci Młodszych. - To było moje pierwsze zwycięstwo i z tego bardzo się cieszę. Trasa była dość wymagająca, zwłaszcza ten odcinek do mety. Mimo, że biegło mi się trudno, to udało się dowieźć zwycięstwo do mety - cieszy się podopieczny Kazimierza Bafii. - Nie spodziewałem się, że mogę tutaj wygrać, bo dużo silniejszy czuję się na skoczni, ale biegać również lubię, no i w końcu mam swój pierwszy złoty medal - dodaje Byrski.

11-latek minimalnie pokonał Jana Krużołka z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Brązowy medal zdobył reprezentant klub KS Eve-nement Zakopane - Stanisław Wiercioch.

Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął również Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane, który pewnie wygrał rywalizację w kategorii Młodzicy. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się w końcu wygrać. Chociaż muszę przyznać, że był to trudny bieg w związku z panującą wysoką temperaturą - przyznaje złoty medalista. - Trasa nie była najtrudniejsza, ale na drugim okrążeniu upał zaczął trochę już przeszkadzać. Ale nie było aż tak źle, bo dało się wytrzymać - dodaje. - Od samego początku chciałem pobiec jak najszybciej, ponieważ z Mateuszem mieliśmy dość sporą przewagę. Zrobiłem swoje i dzięki temu mogłem cieszyć się ze zwycięstwa - podsumowuje podopieczny Andrzeja Zaryckiego.

Na drugim stopniu podium stanął Jan Cudzich z TS Wisły Zakopane, natomiast brąz zdobyła Joanna Kil z zakopiańskiego AZS-u.