Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2019: Dwuboiści walczyli w Jasienicy

30-08-2019
30 sierpnia 2019 roku dwuboiści rozpoczęli rywalizację w II letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W piątek na trasach Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej rozegrany został bieg do kombinacji norweskiej. Tego dnia rywalom żadnych szans nie dali Jan Cudzich z klubu TS Wisła Zakopane oraz Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u, którzy z wielką przewagą wygrali bieg do kombinacji norweskiej w kategorii Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi.


Po raz drugi w zawodach LOTOS Cup dwuboiści rywalizowali na trasach biegowych w Jasienicy. Piątkowe zawody rozegrane zostały przy pięknej, słonecznej pogodzie. Wśród najmłodszych uczestników zwycięstwo w biegu do kombinacji norweskiej odniósł Stanisław Wiercioch z klubu KS Eve-nement Zakopane, którzy na ostatnich metrach wyprzedził Jana Krużołka z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. - Generalnie trudno mi się dzisiaj biegło, bo było bardzo ciepło, ale jakoś dałem sobie radę i cieszę się ze zwycięstwa. Poza tym sama trasa nie była trudna - przyznaje Stanisław Wiercioch. - Myślę, że jutro będę miał spore problemy, aby obronić pierwsze miejsce. Skoki nie są moją najmocniejszą stroną, ale jestem dobrej myśli, że uda mi się osiągnąć dobry wynik - dodaje podopieczny Andrzeja Zaryckiego.

Trzeci rezultat biegu w kategorii Chłopcy Młodsi uzyskał klubowy kolega Wierciocha - Michał Obtułowicz.


Wśród Młodzików bezkonkurencyjny był Jan Cudzich. Reprezentant TS Wisły Zakopane nie dał rywalom żadnych szans na trasie biegowej i przed rywalizacja na skoczni ma wielką przewagę nad innymi zawodnikami. - Zdecydowanie to był mój dzień. Przygotowywałem się do tego biegu i cieszę się, że wszystko udało się zrealizować. Jestem w 100% zadowolony z mojej postawy oraz z tego, że nie dałem rywalom żadnych szans - mówi szczęśliwy Jan Cudzich. - Bieg jest zdecydowanie moją mocniejszą stroną, ale wypracowałem dość sporą przewagę i mam nadzieję, że po skoku będę mógł się cieszyć ze zwycięstwa - dodaje podopieczny Józefa Jarząbka. - Trasa w Jasienicy bardzo mi odpowiada. Nie jest może zbyt trudna, ale kiedy panuje upał, to ciężko się na niej biega i te słońce było bardzo męczące - podsumowuje 15-latek.

Drugie miejsce zajął Słowak Erik Kapias, który do Cudzicha traci prawie 25 punktów. Jako trzeci linię mety przekroczył Stanisław Marusarz.Najlepsi zawodnicy w biegu do kombinacji norweskiej:

Chłopcy Młodsi
 1. Stanisław Wiercioch - KS Eve-nement Zakopane
 2. Jan Krużołek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Chłopcy Starsi
 1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane

Młodzicy
 1. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
 2. Erik Kapias - KPSL Bańska Bystrica
 3. Stanisław Marusarz - UKS przy ZSMS Zakopane

Juniorzy Młodsi
 1. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
 2. Bartłomiej Kowalczyk - AZS Zakopane
 3. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin

Open
 1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
 3. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane


W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrany zostanie pierwszy konkurs skoków narciarskich, a także seria skoków do kombinacji norweskiej. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.

Program zawodów - sobota, 30.08.2019
- 09:00 - seria próbna HS-44: Chłopcy Młodsi, Dziewczęta; 2 serie konkursowe / 2 seria liczona jako skok do KN; ceremonia dekoracji
- 11:00 - seria próbna HS-77: Chłopcy Starsi, Młodzicy, Kobiety; 2 serie konkursowe / 2 seria liczona jako skok do KN; ceremonia dekoracji
- 13:00 - seria próbna HS-106: Junior Młodszy, Junior, Senior; 2 serie konkursowe /2 seria liczona jako skok do KN ; ceremonia dekoracji

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.