Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN 2016

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup: Na Skalitem zainaugurowano III edycję

27-09-2019
W piątek, 27 września 2019 roku na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zainaugurowano III letnią edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Junior oraz Senior.


Ponad 200 zawodników stanęło na starcie pierwszego konkursu skoków narciarskich rozgrywanego w ramach III letniej edycji LOTOS Cup 2019. Wśród najmłodszych uczestników bezkonkurencyjny okazał się Tymoteusz Dyduch. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra dwukrotnie wylądował na 44 metrze i odniósł zwycięstwo w kategorii Dzieci Młodsze. - Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. Fajnie mi się dzisiaj skakało i jutro chciałbym wygrać znów. Bardzo lubię skakać tutaj w Szczyrku i ta skocznia jest moją ulubioną - zaznacza podopieczny Jarosława Koniora. Na drugim stopniu podium stanął Szymon Byrski z KS Chochołów (41 i 43,5 m), natomiast brązowym medalistą został Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane (42,5 i 41,5 m).

W rywalizacji Kobiet złoty medal zdobyła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która w pierwszym skoku uzyskała 67,5 metra, a w finale wylądowała na 72 metrze. - Warunki niestety były dzisiaj trochę loteryjne, ponieważ strasznie wiało. Jestem jednak szczęśliwa z wygranej, bo każde zwycięstwo dodaje pewności siebie i większej chęci do dalszej pracy - cieszy się Anna Twardosz. - Szczególnie jestem zadowolona z próbnego i trzeciego skoku. Drugi skok wymazuję z pamięci. W każdej próbie niestety zdarzają się błędy. Aktualnie mam duże problemy w locie i nie napinam nóg - podsumowuje podopieczna Łukasza Kruczka. Druga była Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u (65,5 i 69 m), a podium uzupełniła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (58,5 i 67,5 m).

Radości ze zwycięstwa nie krył dzisiaj Bartłomiej Klimowski, który po dłuższej przerwie powrócił na najwyższy stopnień podium w zawodach LOTOS Cup w skokach narciarskich. Reprezentant klubu PKS Olimpijczyk Gilowice w pierwszym skoku uzyskał 95 metrów, w drugim wylądował trzy metry dalej i dzięki tym odległościom mógł cieszyć się ze zwycięstwa w kategorii Junior Młodszy - Starałem się oddać dwa równe i możliwie najlepsze skoki. Nie było to łatwe, choćby dlatego, że wiało i warunki były dosyć trudne - ocenia piątkowe zawody złoty medalista. - Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony ze zwycięstwa, a trener jest bardzo dumny ze mnie, ponieważ jako kombinator norweski wygrałem dzisiaj ze skoczkami. Mam nadzieję, że w biegach pójdzie mi równie dobrze - dodaje Klimowski. Drugie miejsce zajął Szymon Zapotoczny z klubu KS Eve-nement Zakopane (96,5 i 92,5 m), a trzeci był Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra (96 i 93 m).

Medaliści piątkowych zawodów LOTOS Cup 2019:

Dzieci Młodsze
 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Szymon Byrski - KS Chochołów
 3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Dziewczęta
 1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 2. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Dzieci Starsze
 1. Wojciech Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane
 3. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzik
 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Kobiety
 1. Anna Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Joanna Szwab - AZS Zakopane
 3. Nicole Konderla - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior Młodszy
 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 3. Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra

Junior
 1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
 2. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Stanisław Ciszek - AZS Zakopane

Senior
 1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 2. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 3. Dmytro Mazurchuk - Krements Ski School

W sobotę na Skalitem rozegrany zostanie drugi konkurs skoków narciarskich oraz seria skoków do kombinacji norweskiej. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.


Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.