Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2019: Dwuboiści zakończyli III edycję

29-09-2019
Biegami do kombinacji norweskiej zakończyliśmy rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia dwuboiści biegali na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, na których walka toczyła się o medale w pięciu kategoriach wiekowych.


Blisko 100 zawodników stanęło na starcie biegu do kombinacji norweskiej, który rozgrywany był w ramach programu LOTOS Cup. W najmłodszej kategorii wiekowej triumfował Tymoteusz Dyduch. Dla reprezentanta klubu LKS Klimczok Bystra III edycja była bardzo udana i  do dwóch złotych medali wywalczonych w konkursach skoków narciarskich wśród Dzieci Młodszych, Dyduch dołożył również złoty krążek w rywalizacji dwuboistów. - Bardzo cieszę się z tego weekendu i z moich trzech zwycięstw. Dzisiaj biegło mi się dobrze, ale muszę przyznać, że w połowie dystansu miałem lekki stresik, kiedy rywale zaczęli mnie doganiać - przyznaje podopieczny Jarosława Koniora. - Tak samo lubię zarówno skakać, jak biegać, dlatego cieszę się z każdej wygranej - dodaje Dyduch. Obok niego na podium stanęli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane - drugi był Michał Obtułowicz, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Rapacz.


W kategorii Dzieci Starsze żadnych szans rywalom nie dał Jakub Cieślar z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który pewnie jako pierwszy przekroczył linię mety. - Dzisiaj biegło mi się bardzo fajnie i na trasie czułem się dobrze. Najgorsza była tylko ta ostatnia prostka, bo tam okropnie wiatr wiał i źle się wtedy biegło - przyznaje złoty medalista. - Moje skoki podczas tego weekendu były naprawdę dobre i zdecydowanie najlepsze w tym sezonie, dlatego całe zawody oceniam ogólnie bardzo pozytywnie - dodaje Cieślar. - Aktualnie moje bieganie i skoki są na porównywalnym poziomie, ale lepiej mi się jednak biega. Wszystko idzie w dobrym kierunku, dlatego motywuje mnie to do dalszej ciężkiej pracy - podsumowuje 13-latek. Srebrny medal wywalczył Kacper Jarząbek, reprezentujący barwy klubu TS Wisła Zakopane. Natomiast brąz zdobył Klemens Staszel z klubu KS Eve-nement Zakopane.


Wśród Młodzików bezkonkurencyjny był Jan Cudzich z TS Wisły Zakopane. - Cieszę się, że po raz kolejny wygrałem w zawodach LOTOS Cup i nie dałem rywalom żadnych szans. Jestem zadowolony zarówno ze zwycięstwa, jak i mojego biegu, ponieważ zrobiłem swoje - ocenia niedzielne zawody Jan Cudzich. - Muszę jednak przyznać, że przez ten wiatr trochę ciężko się dzisiaj biegło. Szczególnie ciężki był podbieg. Za to z górki było szybko, bo wiatr wiał w plecy - dodaje. - Uważam, że moje skoki były w konkursie bardzo dobre, ale wolę jednak biegać - podsumowuje podopieczny Józefa Jarząbka. Na drugim stopniu podium stanął Słowak Erik Kapias, a trzeci był Jan Galica z klubu KS Eve-nement Zakopane.Medaliści niedzielnych zawodów LOTOS Cup 2019:

Dzieci Młodsze
 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
 3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

Dzieci Starsze
 1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane

Młodzicy
 1. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
 2. Erik Kapias - KPSL Banska Bystrica
 3. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane

Juniorzy Młodsi
 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Andriy Pylypchuk - Krementes Ski School
 3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane

Seniorzy
 1. Dmytro Mazurchuk - Krementes Ski School
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Vitaliy Hrebeniuk - Krementes Ski School

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.