Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Renault Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup: Skoczkowie zakończyli sezon letni

19-10-2019
W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku skoczkowie narciarscy zakończyli sezon letni. Tego dnia najwięcej zwycięstw w zawodach rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" odnieśli reprezentanci klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych - Dziewczęta, Kobiety oraz Seniorzy.


Sezon letni dobiegł końca. W sobotę na Skalitem następcy naszych mistrzów po raz ostatni tego lata rywalizowali w zawodach LOTOS Cup w skokach narciarskich. Sobotni konkurs rozegrany został w bardzo dobrych warunkach, dzięki czemu mogliśmy podziwiać dalekie loty czołowych zawodników programu "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".


Wśród najmłodszych uczestników żadnych szans rywalom nie dał Szymon Byrski. Podopieczni Kazimierza Bafii z Klubu Sportowego Chochołów oddał skoki na odległość 42,5 oraz 43,5 metra i pewnie triumfował w kategorii Dzieci Młodsze. - Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa i jestem zadowolony z moich skoków, ponieważ były one bardzo dobre i sprawiły mi dużo radości. Nie popełniłem zbyt wielu błędów, a lepsza była chyba ta druga próba - stwierdza Szymon Byrski. - Warunki na skoczni również były dobre, było bezwietrznie i przede wszystkim uczciwie - dodaje.

Srebrny medal wywalczył Tymoteusz Cienciała (41 i 44 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a podium uzupełnił Tymoteusz Dyduch z klubu LKS Klimczok Bystra (40,5 i 42 m).


Kolejne złoto do kolekcji zdobył Kacper Tomasiak, który zwyciężył wśród Dzieci Starszych. - Moje skoki podczas tego weekendu były bardzo dobre, chociaż pojawiają się jeszcze drobne błędy, które wspólnie z trenerem próbujemy wyeliminować - przyznaje Kacper Tomasiak. - W pozycji najazdowej ręce trzymam zbyt nisko, natomiast w locie mam trochę za wąską "V" i przez to na pewno tracę sporo metrów, ale do zimy postaram się to wyeliminować - dodaje podopieczny Jarosława Koniora. - Pierwszy rok skaczę w zawodach na obiekcie HS-77 i muszę przyznać, że bardzo dobrze czuję się na tej skoczni i co najważniejsze mogę sobie polatać nieco dalej - mówi z uśmiechem na twarzy Tomasiak. - Moja dyspozycja jest bardzo dobra i spodziewałem się, że mogę stanąć tutaj na podium w każdym konkursie, ale nie przypuszczałem, że dwukrotnie wygram - podsumowuje złoty medalista.

12-latek z klubu LKS Klimczok Bystra w pierwszej serii wylądował na 74 metrze, a w finale skoczył pół metra dalej i tym samym drugiego Wiktora Szozdę (72,5 i 73,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego pokonał o cztery punkty. Brązowym medalistą w sobotnich zawodach został klubowy kolega Szozdy - Wojciech Cieślar, który skoczył 70 oraz 71 metrów.


Po raz drugi tego lata na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Klimowski z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. 17-latek oddał skoki na odległość 98,5 oraz 94,5 metra i tym samym z dużą przewagą wygrał rywalizację w kategorii Juniorzy Młodsi. - Zwycięstwo w sobotnich zawodach jest dla mnie zaskoczeniem. Przez ostatni tydzień mieliśmy obóz i nie skakało mi się najlepiej, więc nie sądziłem, że uda mi się wygrać, ale zwyciężyłem i bardzo się z tego cieszę - ocenia Bartłomiej Klimowski. - Nic nie zmieniłem w tych moich skokach. Po prostu miałem dzisiaj dobry dzień i fajnie mi się skakało - dodaje. - Pierwszy skok był gorszy od tego drugiego, mimo iż był dłuższy. Po wyjściu z progu klatką za bardzo pchałem się na narty i to spowodowało, że w drugiej fazie nie miałem już takiej wysokości. W finale starałem się poprawić to, co trener powiedział mi po pierwszym skoku i w miarę to wyszło, jednak podczas drugiej próby warunki już nie były tak sprzyjające - przyznaje 17-latek.

Drugie miejsce zajął Robert Ryś z klubu LKS Olimpia Goleszów (88,5 i 87,5 m), a trzeci był reprezentant Czech Petr Vaverka (88,5 i 87,5 m).


Ponownie najlepszy wśród Juniorów okazał się Jarosław Krzak. Skoczek z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice lądował dzisiaj najdalej i po skokach na odległość 99,5 oraz 104,5 metra odniósł kolejny tego lata triumf w zawodach LOTOS Cup. - Ze zwycięstwa jestem jak najbardziej zadowolony, ale jeszcze bardziej cieszą mnie moje skoki. Obie próby były fajne i dalekie, także jestem zadowolony - podkreśla Jarosław Krzak. - Oczywiście nie były to bezbłędne skoki, ale te elementy są do poprawienia w najbliższym czasie - dodaje. - W piątek również wygrałem, jednak nie mogłem być zadowolony ze skoków, bo po prostu to nie byłem ja. Przede wszystkim te skoki nie były do końca dobre technicznie, ale w sobotę moje próby wyglądały zupełnie inaczej - wyjaśnia Krzak. - Podczas naszego konkursu warunki były bardzo zmienne, jednak taki jest sport, że czasami jedni mają lepsze warunki, a inni gorsze - zaznacza triumfator w kategorii Juniorzy. - Generalnie jestem zadowolony z całego sezonu letniego. Pierwszy raz w karierze zapunktowałem w zawodach FIS Cup. Przez lato osiągnąłem najlepsze w karierze wyniki i czekam już na sezon zimowy. Będę pracował nad tym, aby moja dyspozycja była jeszcze lepsza - podsumowuje podopieczny Krzysztofa Bieguna.

Obok niego na podium stanęło dwóch czeskich narciarzy Radek Rydl (99,5 i 97 m) oraz Benedikt Holub (100,5 i 97,5 m), którzy wspólnie zajęli drugą lokatę.Medaliści sobotniego konkursu skoków narciarskich:

Dzieci Młodsze
 1. Szymon Byrski - KS Chochołów
 2. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra

Dziewczęta
 1. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 3. Amelia Polanowska - AZS Zakopane

Dzieci Starsze
 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Wojciech Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy
 1. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 2. Marcin Wróbel - AZS Zakopane
 3. Jiri Jindrisek - JKL Desena

Kobiety
 1. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Magdalena Pałasz - AZS Zakopane
 3. Tamara Mesikova - Ski Club Selce

Juniorzy Młodsi
 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów
 3. Petr Vaverka - TJ Dukl Frenstat

Juniorzy
 1. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Radek Rydl - TJ Dukla Liberec
     2.  Benedikt Holub - TJ Dukla Frenstat

Seniorzy
 1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice


Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.