Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2020: Deszczowy konkurs na Skalitem

12-01-2020
W sobotę, 11 stycznia 2020 roku rozegrany został drugi konkurs skoków narciarskich, który odbywał się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia zawody zdominowali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy pięciokrotnie stawali na podium.

Punktualnie o godzinie 9:00 skoczkowie narciarscy rozpoczęli walkę w drugim dniu zawodów LOTOS Cup 2020. Niestety pogoda nie rozpieszczała uczestników rywalizacji, którzy musieli zmierzyć się nie tylko w wiatrem, ale również z mocno padającym deszczem, który najintensywniej dawał się we znaki podczas konkursu skoków na HS-77.

Po sobotnich zawodach nowym liderem klasyfikacji generalnej w Juniorze Młodszym został Stanisław Majerczyk. Reprezentant TS Wisły Zakopane po skokach na odległość 89,5 oraz 90 metrów o pół punktu wyprzedził Szymona Zapotocznego z KS Eve-nement Zakopane (92 i 87,5 m). - Jest to bardzo udany początek sezonu zimowego dla mnie. Cieszę się ze wszystkich skoków, które podczas tego weekendu oddałem w Szczyrku - opowiada zadowolony Stanisław Majerczyk. - Moje skoki są stabilne i to jest najważniejsze. Ale nie zmienia to faktu, że mam jeszcze nad czym pracować, aby ta dyspozycja była jeszcze lepsza. Teraz głównie muszę skupić się na locie, bo pozycja dojazdowa i odbicie są już w porządku - dodaje. - W pierwszym skoku trochę przeszkadzał nam deszcz, ale w serii finałowej już zelżał. Warunki wietrzne nie były najlepsze, ale na szczęście nie przeszkodziły w rozegrane zawodów - zaznacza podopieczny Andrzeja Gąsienicy.

Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej stanął Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dzień wcześniej cieszył się z pierwszego w karierze zwycięstwa w zimowej edycji LOTOS Cup.

W sobotnie popołudnie żadnych szans rywalom nie dał Wiktor Pękala, który pewnie triumfował wśród Seniorów. Skoczek z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk w pierwszej serii uzyskał 96,5 metra, w finale skoczył trzy metry dalej i drugiego Dusana Dolezela (83 i 92 m) z Czech pokonał o blisko 40 punktów. - Moje skoki były dobre i zupełnie inne niż te z piątkowych zawodów. Warunki dzień wcześniej nie były może najlepsze, ale nie zmienia to faktu, że dało się lepiej skoczyć niż to co pokazałem. Wczoraj skakałem bardzo niestabilnie, ale cieszę się, że te sobotnie skoki były już dobre i przede wszystkim równe - ocenia Wiktor Pękala. - Moje skoki z sobotnich zawodów były bardzo podobne. Ten drugi był dłuższy, ale to pewnie dlatego, że w serii finałowej były lepsze warunki - dodaje. - Wiatr nie był dla nas korzystny i wiało mocniej w plecy zwłaszcza w pierwszej serii. Poza tym obiekt był bardzo dobrze przygotowany i aż przyjemnie się skakało w takich warunkach - podsumowuje Pękala.

Brązowe medale wywalczyli Dawid Jarząbek z TS Wisły Zakopane (80,5 i 90 m) oraz Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice (83,5 i 87,5 m).

Medaliści i medalistki sobotnich zawodów:


Chłopiec Starszy
1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
3. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzik
1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
2. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
3. Filip Gluza - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodziczka
1. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
2. Tamara Mesikova - Ski Club Selce
3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Kobiety
1. Nicole Konderla - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Magdalena Pałasz - AZS Zakopane
3. Róża Pawlikowska - AZS Zakopane

Junior Młodszy
1. Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
2. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior
1. Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra

Senior
1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
2. Dusan Dolezel - TJ Dukla Frenstat
3. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
   
Rywalizację w I edycji zawodów LOTOS Cup 2020 w niedzielę zakończą dwuboiści. Początek zmagań kombinatorów norweskich na Kubalonce zaplanowano na godzinę 10:00.

Na półmetku zawodów i skoku do kombinacji norweskiej liderami są: Kacper Jarząbek w Chłopcach Starszych (TS Wisła Zakopane), Klemens Joniak w Młodzikach (LKS Poroniec Poronin), Wiktor Fickowski w Juniorze Młodszym (SSR LZS Sokół Szczyrk) oraz Paweł Twardosz w kategorii Open (PKS Olimpijczyk Gilowice).

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.