Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Mecz Orły Górskiego vs Przyjaciele COS Szczyrk

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2020: Dwuboiści biegali na Kubalonce

12-01-2020
Biegiem do kombinacji norweskiej zakończyliśmy zmagania w pierwszej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W niedzielę dwuboiści walczyli na trasach biegowych Kubalonki o medale w czterech kategoriach wiekowych. Tego dnia triumfowali reprezentanci TS Wisły Zakopane, LKS Poroniec Poronin, AZS Zakopane oraz PKS Olimpijczyk Gilowice.

Piękne, zimowe warunki panowały na Kubalonce podczas biegu do kombinacji norweskiej. Na starcie zawodów zobaczyliśmy 63 dwuboistów. Wśród Młodzików zwycięstwo na swoim koncie zapisał Klemens Joniak, który był liderem po skoku, natomiast w biegu uzyskał trzeci czas. To był bardzo udany weekend dla zawodnika klubu LKS Poroniec Poronin, który zdominował rywalizację w swojej kategorii wiekowej i wywalczył trzy złote medale, nie dając rywalom żadnych szans również na skoczni. - Warunki na trasie były dzisiaj bardzo dobre, pogoda nam dopisała, a bieg w moim wykonaniu był dobry - tak krótko start na Kubalonce ocenia Klemens Joniak. - Jednak na skoczni czuję się zdecydowanie lepiej niż podczas biegu - dodaje. - Trasa była bardzo dobrze przygotowana, momentami była ona wymagająca, ale nie miałem z nią problemów - podsumowuje Joniak.

Bezkonkurencyjny w Juniorze Młodszym był Maciej Gąsienica-Ciaptak. Dwuboista z zakopiańskiego AZS-u miał trzeci wynik na skoczni, ale w biegu osiągnął najlepszy czas i jako pierwszy przekroczył linię mety. - Zawody były dla mnie bardzo udane i jestem szczęśliwy z wygranej - mówi z uśmiechem na twarzy złoty medalista. - Pogoda trochę nas nie rozpieszczała podczas skoków, ale dziś wyszło pięknie słoneczko, był lekki mrozik, a ja uwielbiam przy takich warunkach biegać i sprawia mi to wielką przyjemność. Trasa była natomiast bardzo wymagająca - dodaje. - Całościowo pierwszą edycję oceniam na bardzo udaną, choć te sobotnie skoki nie były takimi, z których byłbym szczęśliwy. Popełniam malutki błąd, przez który sporo tracę, ale staram się go wyeliminować. Natomiast sam bieg w moim wykonaniu był super, dlatego nie zostaje mi nic innego jak tylko podziękować trenerowi Władysławowi Wawrytce za owocne rezultaty naszej pracy - podsumowuje Maciej Gąsienica-Ciaptak.

Medaliści LOTOS Cup 2020 w kombinacji norweskiej

Chłopiec Starszy
 1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 2. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane

Młodzik
 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
 3. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane

Junior Młodszy
 1. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
 2. Valentin Yashchuk - Ukraina
 3. Andrii Pylypchuk - Ukraina

Open
 1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Dawid Jarzabek - TS Wisła Zakopane
 3. Maciej Zborowski - KS Chochołów

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.