Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2020: Dwuboiści walczyli na Kubalonce

09-02-2020
Ostatniego dnia rywalizacji w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" o medale w zawodach LOTOS Cup walczyli dwuboiści. Bieg do kombinacji norweskiej odbył się w niedzielę na trasach Kubalonki. Tego dnia zwycięstwa odnieśli reprezentanci czterech różnych klubów: Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, LKS Poroniec Poronin, TS Wisła Zakopane i KS AZS AWF Katowice.


Blisko 70 dwuboistów wystartowało w biegu do kombinacji norweskiej, który w niedzielę rozegrany został na świetnie przygotowanych trasach biegowych Kubalonki. W piękne i słoneczne przedpołudnie zawodnicy walczyli o medale w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Junior Młodszy oraz Open. Na starcie nie zabrakło najlepszych obecnie polskich kombinatorów norweskich, którzy po odwołaniu zawodów Pucharu Świata, zdecydowali się na start w konkursach LOTOS Cup.

Po raz pierwszy tej zimy na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Cieślar, który zwyciężył w kategorii Chłopiec Starszy. Reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego po skoku na odległość 65,5 metra zajmował piątą pozycję, jednak w biegu uzyskał najlepszy rezultat i pewnie jako pierwszy przekroczył linię mety. - Jestem bardzo zadowolony z mojej dyspozycji. Biegło mi się bardzo dobrze, co widać na wynikach. Szczególnie zadowolony jestem z drugiego okrążenia i bardzo cieszę się z tego zwycięstwa - ocenia niedzielną walkę na Kubalonce Jakub Cieślar. - Przyjemnie się biegło, bo trasa była znakomicie przygotowana, a do tego mieliśmy piękną pogodę. Jednak nie zmienia to faktu, że trasy na Kubalonce są bardzo trudne i wymagające. Ten odcinek, który mieliśmy do pokonania, miał dużo podbiegów, a mało zjazdów i prostek - dodaje. - Cała druga edycja była dla mnie bardzo udana, moja dyspozycja była dobra, a warunki mi sprzyjały. Szczególnie zadowolony jestem ze skoków, bo były one dobre i równe - podsumowuje Cieślar.

Srebrny medal wywalczył siódmy na półmetku rywalizacji Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane. Natomiast podium uzupełnił klubowy kolega Jarząbka - Mikołaj Serwatowicz, który na trzecie miejsce awansował z ósmej lokaty po skokach.

Ten weekend był bardzo udany dla Szczepana Kupczaka, który w gościnnym powrocie w zawodach LOTOS Cup wywalczył trzy złote medale - dwa w konkursie skoków i jeden w zawodach kombinatorów norweskich. Reprezentant klubu KS AZS AWF Katowice przystępował jako lider do niedzielnego biegu. Kupczak na skoczni uzyskał 96 metrów, a podczas biegu zanotował drugi czas i tym samym mógł cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach. - Zmagania w zawodach LOTOS Cup są fajną odskocznią. Naprawdę są to super zorganizowane zawody, aczkolwiek Puchar Świata to zupełnie coś innego. Nie zmienia to faktu, że fajnie było się spotkać ze znajomymi i dobrze się bawić przez te trzy dni. Trzy zwycięstwa bardzo mnie cieszą - ocenia weekend w Szczyrku Szczepan Kupczak. - Moje skoki nie był najlepsze. Po zmianie torów na skoczni nie mogę się jakoś odnaleźć na tym obiekcie, zwłaszcza, że rzadko już tutaj skaczemy - dodaje. - Trasa była wymagająca. Śnieg był dość tępy i narta nie jechała tak gładko po tym śniegu, dodatkowo wiatr przeszkadzał w biegu i nie ukrywam, że było ciężko w pewnym momencie. Były to jednak fajne zawody, niebo bez chmurki, słoneczko świeciło i dzięki temu było przyjemnie - podsumowuje Kupczak. 

Na drugim stopniu podium stanął Adam Cieślar, który podobnie jak Kupczak reprezentuje barwy klubu KS AZS AWF Katowice. Brązowym medalistą został Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Medaliści niedzielnych zawodów LOTOS Cup

Chłopiec Starszy
 1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane

Młodzik
 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
 3. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior Młodszy
 1. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
 2. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane

Open
 1. Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice
 2. Adam Cieślar - KS AZS AWF Katowice
 3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.