Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności


Wąsek i Bydliński mistrzami Polski w slalomie gigancie!

27-02-2018
We wtorek na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku rozpoczęto rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia na Skrzycznem walczono o medale w slalomie gigancie. W zmaganiach międzynarodowych zwyciężyli - reprezentantka Polski Katarzyna Wąsek oraz Słoweniec Jure Cas. Natomiast po złoto krajowego czempionatu w tej konkurencji sięgnęli - Katarzyna Wąsek oraz Maciej Bydliński.

>>>FOTORELACJA<<<

W prawdziwie zimowych i mroźnych warunkach rozegrano pierwszą z czterech konkurencji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Wśród kobiet tytuł mistrzyni Polski w slalomie gigancie wywalczyła Katarzyna Wąsek z klubu SRS Czantoria Ustroń, która o 0,42 sekundy okazała się lepsza od Magdaleny Łuczak z UKS MitanSki Zakopane, która z kolei była liderką na półmetku rywalizacji. Podium uzupełniła Zuzanna Czapska z klubu NKN Warszawa.

Dla Katarzyny Wąsek był to pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. - Zawody, mimo dużego mrozu, odbyły się bez żadnych opóźnień i problemów. Trasa była bardzo dobrze przygotowana, a na drugi przejazd odsłoniło się sporo lodu - opowiada o warunkach na trasie świeżo upieczona mistrzyni Polski. - Warunki pogodowe nie były najgorsze. Owszem było bardzo zimno, ale nie osiadła mgła ani nie sypał śnieg, więc było w porządku. Mam jednak nadzieje, że niedługo zawita do nas słońce - dodaje Katarzyna Wąsek. Reprezentantka klubu SRS Czantoria Ustroń przyznaje, że slalom gigant nie jest jej najmocniejszą stroną, ale bardzo chciała osiągnąć dobry wynik. - Mój pierwszy przejazd był nie najgorszy, ale drugi był już znacznie lepszy. Mimo, że nie panowałam do końca nad swoimi nartami, to udało mi się wygrać, z czego bardzo się cieszę. Nie wiem czy się spodziewałam zwycięstwa, ale wiem, że bardzo chciałam wygrać - podkreśla 22-latka. - Wydaje mi się, że gigant jest moją najsłabszą konkurencją, dlatego w kolejnych dniach będę walczyła dalej o dobre wyniki - podsumowuje Wąsek.

W rywalizacji międzynarodowej na podium stanęły również trzy najlepsze zawodniczki z krajowego czempionatu czyli Wąsek, Łuczak oraz Czapska.

Natomiast złotym medalistą Mistrzostw Polski wśród mężczyzn został Maciej Bydliński z KS AZS AWF Katowice. Wicemistrzostwo wywalczył Paweł Pyjas z klubu KKN Siepraw - Ski, który do zwycięzcy stracił 0,39 sekundy. A brąz w slalomie gigancie zdobył Michał Michalik, który reprezentuje barwy klubu NKN Warszawa.

Natomiast w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski triumfował Słoweniec Jure Cas, który o ponad sekundę pokonał Macieja Bydlińskiego. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Czech Ondrej Surkos.

Oficjalne wyniki MMP
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.