Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZN 2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności


Łuczak i Habdas mistrzami Polski w slalomie gigancie!

22-01-2019
We wtorek, 22 stycznia 2019 roku zawodnicy oraz zawodniczki rozpoczęli rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszą konkurencją rozegraną na stoku w Szczawnicy był slalom gigant, w którym złote medale wywalczyli Magdalena Łuczak z klubu Mitanski Zakopane oraz Piotr Habdas, reprezentujący barwy klubu KS Beskidy Bielsko-Biała.


W prawdziwie zimowych warunkach, na świetnie przygotowanej i zmrożonej trasie alpejczycy zainaugurowali tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Bezkonkurencyjna wśród kobiet okazała się Magdalena Łuczak, która po raz pierwszy w karierze wywalczyła tytuł mistrzowski w slalomie gigancie. - Jestem zadowolona dzisiaj z obydwóch przejazdów. Ostatnio miałam problem z gigantem i po nowym roku nie mogłam się odnaleźć, ale dzisiaj naprawdę bardzo fajnie mi się jechało - opowiada zadowolona Magdalena Łuczak. - Chociaż w pierwszej rundzie miałam dość trudny moment, ponieważ w pierwszym przejeździe był postawiony bardzo ciasny "banan" i tam miałam trochę problemów. Jednak można powiedzieć, że trudność obydwóch przejazdów była porównywalna, bo w pierwszej rundzie trudniejszy był dół, a w drugiej góra - dodaje mistrzyni Polski. - Trasa była dzisiaj super. Bardzo fajnie się jeździło, ponieważ było twardo i fajnie narty łapały, poza tym wszyscy mieli taką samą trasę - podkreśla reprezentantka klubu Mitanski Zakopane.

Wicemistrzynią Polski w tej konkurencji została Zuzanna Czapska z klubu NKN Warszawa. Natomiast brązowy medal zdobyła, powracająca po kontuzji, Sabina Majerczyk z LKS Poroniec Poronin.

Mistrzem Polski w slalomie gigancie został Piotr Habdas. Reprezentant klubu KS Beskidy Bielsko-Biała po dwóch latach znów wywalczył złoty medal w krajowym czempionacie. Jednak ten krążek jest tym cenniejszy, bo Piotr Habdas zdobył go po długiej i poważnej kontuzji. - Po dwóch latach znów jestem mistrzem Polski w gigancie. Super jest to uczucie powrócić po kontuzji i znów wygrać - mówi z uśmiechem na twarzy świeżo upieczony złoty medalista. - Po drugim przejeździe, kiedy minąłem linię mety i zobaczyłem, że zwyciężyłem, to powróciły te wszystkie trudne momenty i radość z wygranej była jeszcze większa - dodaje Piotr Habdas. - Po pierwszym przejeździe nie byłem zadowolony, ponieważ popełniłem jeden dość poważny błąd na przedostatniej ściance i wiedziałem, że mogłem szybciej zjechać. W drugiej rundzie zaskoczyło mnie ustawienie, jednak dałem z siebie wszystko, chociaż przejazd na pewno nie był też idealny - ocenia zawody reprezentant Polski. - Trasa była świetnie przygotowana, warunki perfekcyjne, same zawody zorganizowane były na wysokim poziomie, a ukształtowanie trasy było miłym zaskoczeniem. Była ona bardzo wymagająca, ale też ciekawa - tak Piotr Habdas podsumowuje pierwszy dzień zmagań w Szczawnicy.

Srebrnym medalistą został Michał Jasiczek z klubu SNA Ski Team Zakopane. Natomiast trzecie miejsce zajął Adam Chrapek z KS AZS AWF Katowice.

Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski w GS

Kobiety:
 1. Magdalena Łuczak
 2. Zuzanna Czapska
 3. Sabina Majerczyk

Mężczyźni:
 1. Piotr Habdas
 2. Ondrej Surkos
 3. Michał Jasiczek

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w GS

Kobiety:
 1. Magdalena Łuczak - Mitanski Zakopane
 2. Zuzanna Czapska - NKN Warszawa
 3. Sabina Majerczyk - LKS Poroniec Poronin

Mężczyźni:
 1. Piotr Habdas - KS Beskidy Bielsko Biała
 2. Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane
 3. Adam Chrapek - KS AZS AWF Katowice

W środę w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim rozegrany zostanie slalom. Natomiast w czwartek po raz pierwszy w krajowym czempionacie alpejki oraz alpejczycy rywalizować będą w slalomie równoległym.

Oficjalne wyniki
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.