Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Renault Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

AktualnościMajerczyk i Habdas ze złotymi medalami w slalomie

23-01-2019
Drugiego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy alpejczycy rywalizowali na trasie slalomu. Po złote medale w tej konkurencji sięgnęli - Sabina Majerczyk z klubu LKS Poroniec Poronin oraz Piotr Habdas, reprezentujący barwy KS Beskidy Bielsko-Biała. Świeżo upieczeni złoci medaliści w slalomie nie dali dzisiaj rywalom żadnych szans i pewnie wygrali środową rywalizację na stoku w Palenicy.


W znakomitych warunkach alpejki oraz alpejczycy walczyli o medale krajowego czempionatu w slalomie. Po raz kolejny trasa została perfekcyjnie przygotowana przez organizatorów, dzięki czemu mogliśmy podziwiać pasjonującą walkę o tytuły mistrzowskie. Złotą medalistką wśród kobiet została Sabina Majerczyk, która o ponad pięć sekund pokonała Katarzynę Wąsek z klubu SRS Czantoria. - Po dwóch przejazdach ta przewaga rzeczywiście była duża, jednak po pierwszej rundzie tak nie było, bo Magda Łuczak była jeszcze w grze, niestety w drugim przejeździe wypadła. Szkoda, ponieważ mój drugi przejazd był dużo lepszy, więc to dla mnie byłoby fajnie jakby Madzia ukończyła, bo wtedy mogłabym się porównać - podkreśla Sabina Majerczyk. - Natomiast same zawody ocenię bardzo dobrze, zwłaszcza warunki, które tutaj w Szczawnicy były świetne. Było bardzo twardo dzięki czemu każda z nas mogła walczyć o dobry wynik bez względu na numer startowy - dodaje. - Wydaje mi się, że drugi przejazd slalomu były trudniejszy. Ustawienie było bardziej techniczne i wymagające, ale tak naprawdę obydwa przejazdy były bardzo dobre - zaznacza mistrzyni Polski.

Podium uzupełniła reprezentantka klubu KN Gondola Krynica - Oliwia Wróbel.

Drugi złoty medal podczas tych mistrzostw wywalczył dzisiaj Piotr Habdas, który dzień wcześniej triumfował w slalomie gigancie. Zawodnik KS Beskidy Bielsko-Biała znakomicie pojechał obydwa przejazdy, dzięki czemu mógł cieszyć się również z tytułu mistrzowskiego w slalomie. - Wczoraj była to dla mnie taka wzruszająca wygrana po dłuższym czasie i radość była przez łzy, natomiast dzisiaj po zwycięstwie była euforia - mówi z uśmiechem na twarzy Piotr Habdas. - Do pierwszego przejazdu podszedłem tak bardziej na luzie, natomiast w drugim wiedziałem, że jest ciasno. Udało mi się jednak zjechać swoje, zrobić to mądrze i być dzisiaj znów najlepszym - dodaje. - Pierwszy przejazd udało mi się zjechać na dobrym poziomie, natomiast ten drugi gorszy, było trudne ustawienie, warunki na koniec się trochę zmieniły i widziałem, że chłopaki przede mną mieli problemy - podsumowuje złoty medalista w slalomie.

Wicemistrzem Polski w tej konkurencji został Jędrzej Jasiczek z klub SNA Ski Team Zakopane. Natomiast brązowym medalistą został Dominik Białobrzycki z katowickiego AZS-u.

Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski w SL:

Kobiety
 1. Sabina Majerczyk
 2. Petra Hromcova
 3. Katarzyna Wąsek

Mężczyźni
 1. Piotr Habdas
 2. Jędrzej Jasiczek
 3. Dominik Białobrzycki

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w SL:

Kobiety
 1. Sabina Majerczyk - LKS Poroniec Poronin
 2. Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria
 3. Oliwia Wróbel - KN Gondola Krynica

Mężczyźni
 1. Piotr Habdas - KS Beskidy Bielsko-Biała
 2. Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane
 3. Dominik Białobrzycki - KS AZS AWF Katowice

Trzeciego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy rozegrany zostanie slalom równoległy. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.