Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN 2016

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Wąsek i Michalik mistrzami Polski w PSL

24-01-2019
Za nami historyczny dzień na stoku Palenica w Szczawnicy. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim rywalizowano w slalomie równoległym. Złotymi medalistami zostali Katarzyna Wąsek z klubu SRS Czantoria oraz Michał Michalik, który reprezentuje barwy klubu NKN Warszawa.


Slalom równoległy jest niezwykle ciekawą i widowiskową konkurencją, która po raz pierwszy rozegrana została w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. W rywalizacji kobiet historyczną mistrzynią Polski w slalomie równoległym została Katarzyna Wąsek, która tego dnia była zdecydowanie najlepszą zawodniczką na stoku Palenica i w wielkim finale pokonała Zofię Zdort z NKN Warszawa. - Złoty medal Mistrzostw Polski bardzo mnie cieszy. Z przejazdów również jestem bardzo zadowolona, bo nie miałam jakiś większych przygód na trasie - mówi z uśmiechem na twarzy Katarzyna Wąsek. - Parallel nie był super łatwy, bo było gdzieś tam trochę ścianki, było też przełamanie, więc pewnie dlatego było tyle wywrotek, ale mi udało się obejść bez żadnej i może to był klucz do sukcesu - ocenia  świeżo upieczona mistrzyni Polski w PSL. - Trudniejszy był na pewno tor niebieski, natomiast czerwony był szybszy. Mimo iż dzisiaj warunki pogodowe były inne niż podczas tych pierwszych dni, to jednak warunki na trasie były wciąż bardzo dobre - podsumowuje Wąsek.

 

Podium uzupełniła Magdalena Łuczak z Mitanski Zakopane, która w małym finale była minimalnie lepsza od Sabiny Majerczyk z klubu LKS Poroniec Poronin.

 

Złotym medalistą w slalomie równoległym mężczyzn został Michał Michalik. - Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku, a także z moich przejazdów, bo udało mi się przejechać dość równo każdy z nich, a sporo osób wypadało z trasy, a mi się udało ukończyć wszystkie bez większych problemów, więc bardzo fajnie - mówi szczęśliwy Michał Michalik. - Można powiedzieć, że pierwsze przejazdy były takie testowe, jednak z każdym kolejnym czułem się na trasie coraz lepiej - dodaje. - Na początku wydawało się, że tor czerwony jest szybszy, jednak pod koniec rywalizacji to raczej na niebieskim torze były lepsze warunki - podsumowuje złoty medalista Mistrzostw Polski w slalomie równoległym.

 

Wicemistrzostwo wywalczył Alex Chyc z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast brązowy medal zdobył Norbert Wróbel z klubu KKN Siepraw-Ski.

 

Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski w PSL:

Kobiety
 1. Katarzyna Wąsek
 2. Zofia Zdort
 3. Magdalena Łuczak

Mężczyźni
 1. Miroslav Jaroscak
 2. Michał Michalik
 3. Alex Chyc

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w PSL:

Kobiety
 1. Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria
 2. Zofia Zdort - NKN Warszawa
 3. Magdalena Łuczak - Mitanski Zakopane

Mężczyźni
 1. Michał Michalik - NKN Warszawa
 2. Alex Chyc - AZS Zakopane
 3. Norbert Wróbel - KKN Siepraw-Ski

Oficjalne wyniki:

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.