Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN - Kraków, 01.07.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski na Mosornym Groniu w Zawoi

20-02-2020
Przed nami V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W najbliższy weekend alpejczycy będą rywalizowali na trasach ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi. Po raz pierwszy tej zimy Zawoja będzie areną zmagań zawodów rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz.

Młodzieżowy Puchar Polski (MPP) to cykl zawodów, który w Polsce organizowany jest od lat 90-tych. Od tego sezonu zawody MPP odbywają się w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Polskimi Kolejami Linowymi oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.

Rywalizacja w Młodzieżowym Pucharze Polski toczy się w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy oraz Juniorka Młodsza. W każdych zawodach tego cyklu startuje prawie 200 narciarzy alpejskich. Podczas V edycji uczestnicy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach. W sobotę, 22 lutego rozegrany zostanie slalom gigant, natomiast w niedzielę odbędzie się slalom. - Mosorny Groń w Zawoi jest dla mnie łatwiejszym stokiem od Palenicy, na której rywalizowaliśmy podczas ostatniej edycji. To kolejne ciekawe miejsce w kalendarzu naszego cyklu. Trasa zawodów jest urozmaicona. Od samej góry jest bardzo stromo, następnie mamy dłuższy płaski odcinek i na samym końcu jest również stroma ścianka - mówi Bartłomiej Kądziołka, koordynator cyklu MPP. - Szykuje nam się kolejna fajna impreza, bo współpraca między organizatorami, a Polskimi Kolejami Linowymi układa się bardzo dobrze. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów - dodaje Kądziołka.

Skipassy dla uczestników Młodzieżowego Pucharu Polski zapewnia Grupa PKL i PFR jako sponsorzy Programu PolSKi Mistrz.

Za nami cztery z ośmiu edycji Młodzieżowego Pucharu Polski. Na półmetku rywalizacji zdecydowanym liderem w klasyfikacji klubowej jest Team MB Szczyrk, który dotychczas wywalczył 4275 punktów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje klub WKN Warszawa, który ma na swoim koncie 2961 punktów. Trzeci w „generalce” jest Klub Sportowy Beskidy Bielsko-Biała, którego reprezentanci w ośmiu startach zdobyli 1741 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej mamy dwie zdecydowane liderki. Nikola Komorowska (740 pkt.) z klubu AZS Zakopane zajmuje pierwsze miejsce wśród Młodziczek, natomiast Joanna Książek (680 pkt.) z Team MB Szczyrk prowadzi w kategorii Juniorka Młodsza. Bardziej zaciętą walkę możemy zaobserwować w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn. Po ostatnich dobrych występach, w zawodach rozgrywanych w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy, na pozycję lidera wskoczyli Stanisław Sarzyński w Młodzikach (KS Sportup) oraz Jan Łodziński w Juniorze Młodszym (Team MB Szczyrk).

Program zawodów:

22.02.2020, sobota
- slalom gigant (GS) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka

23.02.2020, niedziela
- slalom (SL) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka

*Godzinowy program zawodów zostanie przedstawiony w piątek podczas odprawy kierowników drużyn

Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie Polskiego Związku Narciarskiego oraz na fanpage-u PolSKI Mistrz

*****************************************************************************************************************************
Grupa PKL, której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zawarła umowę współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim (PZN). Porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL zainicjowało strategiczny program PolSKI Mistrz wspierający rozwój narciarstwa i snowboardu zjazdowego w Polsce.
Na mocy podpisanego porozumienia Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu na realizację programu PolSKI Mistrz. PKL i Jaworzyna Krynicka udostępniają zawodnikom PZN do treningów sportowe trasy narciarskie w swoich ośrodkach i stają się areną zawodów organizowanych przez PZN.
Celem programu PolSKI Mistrz jest przede wszystkim promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.