Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

Aktualności

Działacze i sportowcy Sokoła Szczyrk Działacze i sportowcy Sokoła...
Prezes Sokoła Szczyrk odbiera gratulacje od burmistrza Szczyrku Prezes Sokoła Szczyrk odbiera...

Nagrodzeni sportowcy Nagrodzeni sportowcy
Wystawa dawnego sprzętu, pucharów i zdjęć Wystawa dawnego sprzętu,...

Szczyrk świętował 75-lecie sportów zimowych

19-09-2010
W sobotę 18. września mieszkańcy Szczyrku świętowali jubileusz 75-lecia sportów zimowych pod Skrzycznem. Na uroczystych obchodach spotkali się dawni o obecni sportowcy, trenerzy, działacze i wszyscy sympatycy narciarstwa w Szczyrku.

Na dobry początek w zabytkowym kościele św. Jakuba Apostoła odbyła się msza święta, podczas której dokonano poświęcenia nowego sztandaru Sokoła Szczyrk. Po niej wszyscy na czele z pocztami sztandarowymi: klubu (sztandar niósł Stefan Hula junior),  GOPR oraz straży pożarnej udali się na pobliski cmentarz, aby uczcić zmarłych sportowców i działaczy związanych ze Szczyrkiem.

Kolejnym punktem programu było przejście pod amfiteatr, znajdujący się obok kompleksu skoczni Skalite. Tam odbyła się główna część obchodów. Gratulacje na ręce prezesa Sokoła Szczyrk składali między innymi wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz, burmistrz miasta Szczyrk Wojciech Bydliński, poseł ziemi bielskiej Jacek Falfus, prezes Klimczoka Bystra Zbigniew Banet oraz wielu innych.

Uhonorowani zostali sportowcy, którzy reprezentują barwy szczyrkowskiego klubu: skoczek Stefan Hula, biegacz Krzysztof Stec, saneczkarze Andrzej Laszczak i Damian Waniczek, alpejczyk Maciej Bydliński oraz saneczkarka Karolina Waniczek. Nagrodzono także działaczy i trenerów.

Pod sceną odbywał się festyn, można było się posilić smaczną grochówką oraz zapoznać z historią szczyrkowskiego narciarstwa. W budynku obok skoczni zorganizowano wystawę pucharów zdobytych przez zawodników ze Szczyrku lub z nim związanych, zabytkowego sprzętu narciarskiego oraz pamiątkowych zdjęć. Tam właśnie odbył się ostatni punkt imprezy – wspólne biesiadowanie,  na którym dawni sportowcy wspominali piękne chwile i rozmawiali o sytuacji sportu w Szczyrku.

W sobotę nie zabrakło pięknych słów, bo klubów narciarskich z tak bogatą historią nie ma w Polsce tak dużo. Przez te wszystkie lata szczyrkowianom udało się zdobyć wiele medali i uczestniczyć w ważnych światowych imprezach, dumnie reprezentując nasz kraj. Dzięki staraniom działaczy dziś Szczyrk może się pochwalić najnowocześniejszym w Polsce kompleksem skoczni Skalite oraz nową trasą biegową „Na półce”.

Teraz ważne jest, aby władze samorządowe nie zapomniały o szczyrkowskich sportowcach i udzieliły im wsparcia. Bo tak piękne tradycje warto podtrzymywać, aby za kolejne 75 lat przyszłe pokolenia z dumą spoglądały na swoich przodków.

Kliknij i zobacz zdjęcia z uroczystości
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~krwisty   Data: 2010-09-19 22:31:32

Byłem, widziałem, pstrykałem foty, kręciłem filmiki i było super.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.