Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

Szukaj w serwisie

PZN  »  Sędziowie  »  Aktualności

Aktualności


Za nami 63. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

15-03-2015
W dniach 14-15 marca w Szczyrku odbyły się 63. Zawody Sędziów i Działaczy Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim oraz kombinacji sędziowskiej. Rywalizowano w slalomie gigancie na trasie zjazdowej Skrzyczne-Doliny oraz na trasie biegowej na Białym Krzyżu.

Sędziowie i działacze zmierzyli się najpierw w sobotę, 14 marca w narciarstwie alpejskim na trasie w Szczyrku-Dolinach w slalomie gigancie (dwa przejazdy). Warunki śnieżne były bardzo dobre, ale widoczność była słaba z powodu mgły. Grupę V Kobiet sędziów wygrała Anna Strzałka, Grupę VI - Katarzyna Mysłajek, a Grupę VII - Ksymena Smusz. Licznie na trasie giganta stawili się Mężczyźni sędziowie. Przykład swoim kolegom-sędziom dał Leszek Krzeszowiak, Dyrektor Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego PZN, który wygrał w Grupie I. Pierwsze miejsce w Grupie II zajął Eugeniusz Rybicki, a w Grupie II - Augustyn Jamro. Zawody wygrali także: Waldemar Lechowicz (Grupa IV), Zbigniew Szydłowski (Grupa V), Wiesław Januć (Grupa VI), Marek Barukowski (Grupa VII), Tomasz Smusz (Grupa VIII), Ryszard Latasiewicz (Grupa IX), Tomasz Laszczak (Grupa X) oraz Grzegorz Holik (Grupa XIII). Wśród Kobiet działaczy w Grupie I pierwsze miejsce zajęła Bożena Januć.

>> pełne wyniki slalomu giganta <<

Podczas niedzielnego (15 marca) biegu na trasie na Białym Krzyżu zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania dystans 3,2 kilometra. Pogoda była wspaniała. W kategorii Kobiety sędziowie równych nie miała sobie Anna Słowiok, która jeszcze kilka lat temu trenowała w grupie szkoleniowej PZN w biegach narciarskich. Mężczyzn sędziów sklasyfikowano w kilku kategoriach wiekowych, a triumfowali: Józef Laszczyk (Grupa I), Stanisław Bury (Grupa II), Jacek Suszka (Grupa III), Grzegorz Procner (Grupa IV) i Jakub Suszka (Grupa V). Wśród Kobiet działaczy zwyciężyły Bożena Januć (Grupa I) i Wiesława Stańco (Grupa II), a wśród Mężczyzn działaczy pierwsze miejsca zajęli: Jan Jurasz (Grupa I) i Jan Stańco (Grupa III).

>> pełne wyniki biegów narciarskich <<

Podczas 63. Zawodów Sędziów i Działaczy postanowiono także rozegrać nową dyscyplinę - kombinację sędziowską, składającą się z biegu narciarskiego i slalomu giganta. Wśród kobiet zwyciężyła Bożena Januć przed Agnieszką Laszczak, natomiast na podium zawodów mężczyzn stanęli: Wiesław Januć (pierwsze miejsce), Stanisław Trybuła (druga lokata) oraz sklasyfikowani ex aequo na trzeciej pozycji Tomasz Laszczak i Bogusław Węglarz.

>> pełne wyniki kombinacji sędziowskiej <<

Fotorelację z zawodów można znaleźć >> tutaj <<
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.