Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Dawid Kubacki (fot. Alicja Kosman / PZN) Dawid Kubacki (fot. Alicja Kosman...

Dawid Kubacki: "Chcę wrócić do dobrych skoków"

29-02-2012
Dawid Kubacki jako jedyny Polak dwukrotnie punktował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, zajmując w sobotę i niedzielę 14. miejsce. - Jest to dużo lepszy wynik i dużo lepsze skoki niż na wcześniejszych zawodach. Nie jestem z nich do końca zadowolony, ale mam już pewne nadzieje, bo na treningach fajnie mi się odlatywało na Malince – tłumaczy podopieczny trenera Łukasza Kruczka.

Dwa razy 14. miejsce - to wyniki Dawida Kubackiego z ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego. - W porównaniu do moich skoków w ostatnich Pucharach Kontynentalnych to jest to dużo lepszy wynik i dużo lepsze skoki, ale nie jestem z tego do końca zadowolony, ponieważ jeszcze spóźniam skoki i za bardzo do przodu kieruję odbicie. Ale mam już pewne nadzieje, związane z moimi skokami, bo już na ostatnich treningach całkiem fajnie mi się tu odlatywało. Jeśli zastosuję to, co działało na treningach, to już będzie dobrze. Tutaj trenowałem z Kacprem Skrobotem z TS Wisła Zakopane i trenerem Szturcem – relacjonował Dawid Kubacki. - Tej skoczni wbrew pozorom wcale aż tak dobrze nie znam. Ostatni raz skakałem tu na mistrzostwach Polski w grudniu, więc nie jest tak dobrze oskakana.

Zawodnik TS Wisła Zakopane rozpoczął sezon od startów w Pucharze Świata, ale nie udało mu się zdobyć punktów i od połowy stycznia występuje w Pucharze Kontynentalnym. - Sezon jest słaby. Od początku sezonu borykałem się z kilkoma problemami, na początku technicznymi, trochę też z przeniesieniem dobrych skoków z treningów na zawody. No ale co zrobić, trzeba się wziąć do pracy i poprawiać, żeby w późniejszym czasie były efekty. Chciałbym jeszcze choć raz otrzymać szansę startu w Pucharze Świata w tym sezonie i powalczyć o punkty. Zbyt wiele się nie spodziewam, ale chcę po prostu wrócić do dobrych skoków.

- Nie za bardzo mieliśmy tej zimy czas na spokojny trening. Było tylko kilka dni w okresie świątecznym, kiedy można by było poskakać w Zakopanem, ale z powodu braku śniegu czynna była tylko K-65. Musieliśmy sobie na niej radzić. Ciężko coś w tej kwestii zmienić, ponieważ to zima nam dyktuje kiedy śnieg się pojawi. Jeśli go nie ma, to nie możemy nic zrobić – żałuje Dawid.

Kubacki skomentował też występy swoich kolegów z kadry A i młodzieżowej w mistrzostwach świata w lotach oraz mistrzostwach świata juniorów. - W przerwach między swoimi skokami obserwowaliśmy przebieg rywalizacji w Vikersund. Co prawda warunki były ciężkie i to na pewno miało wpływ na ostateczną klasyfikację, ale muszę powiedzieć, że to nie były dobre wyniki. Natomiast co do Erzurum, to fajnie, że zdobyli medal, choć jest niedosyt, bo prowadzili po pierwszej serii. Ale też nie oglądałem tych zawodów, możliwe, że warunki również miały na to wpływ. Juniorzy skaczą coraz lepiej i rośnie nam konkurencja. Trzeba się z tego cieszyć. Daję z siebie wszystko na treningach, więc nie można powiedzieć, że dopiero teraz będę miał większy bodziec do mocniejszego treningu. Każdy w kadrze trenuje na 100 procent. Ale na pewno wzrośnie rywalizacja, co jest korzystne dla całej naszej grupy – podsumował Kubacki.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Krecik   Data: 2012-02-29 15:45:35

Powodzenia Dawid, trzymam kciuki abyś wreszcie zaczął znów dobrze skakać

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.