Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Wszystkie fot. - Alicja Kosman / PZN Wszystkie fot. - Alicja Kosman /...

Dzień otwarty z kadrą polskich skoczków za nami

12-11-2012
Kadra polskich skoczków narciarskich wraz z trenerami spotkała się dziś z przedstawicielami mediów w ramach „dnia otwartego” w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz trener kadry A Łukasz Kruczek ocenili przygotowania do sezonu zimowego oraz postawili przed zawodnikami cele na zimę 2012/2013.  Ciekawym urozmaiceniem spotkania był konkurs dla dziennikarzy „Co wiecie o skokach narciarskich?”.

Dziennikarze, fotoreporterzy i kamerzyści wypełnili po brzegi salę w wiślańskim Hotelu Gołębiewskim. Przedsezonowa konferencja prasowa wyglądała inaczej niż zwykle – zawodnicy i trenerzy siedzieli wraz z przedstawicielami mediów przy stolikach, co sprzyjało prowadzeniu luźnej rozmowy (na wywiady przyszła pora później).

Spotkanie rozpoczęło się od kilku słów wygłoszonych przez prezesa PZN Apoloniusza Tajnera. - Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych przygotowań. Przebiegały bezkolizyjnie, w grupie nie było żadnych zaburzeń. Wiosną długo pracowaliśmy nad programem treningowym, pomagał nam przy tym również Adam Małysz. Bardzo ważne było dla nas to, aby wszyscy zawodnicy nam zaufali, że przyjęty program jest dla nich najlepszy w tym momencie – oceniał prezes, który zauważył również, że dobry poziom polskich skoczków wynika również z doskonałej bazy treningowej w kraju. - Mamy bardzo nowoczesne obiekty treningowe, przede wszystkim w Szczyrku i Wiśle Malince, dzięki którym rośnie poziom naszej kadry. Nie trzeba już się tułać po całej Europie, bo wszystko co potrzebne do treningu, jest na miejscu.

- Tym razem stawiamy przede wszystkim na zimę. Dawniej mocno wchodziliśmy w sezon igelitowy, a później próbowaliśmy budować drugi szczyt formy zimą. To nie zawsze wychodziło. Zmieniliśmy nieco program i ostatnie treningi w Klingenthal pokazują, że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani do zimy. Liczymy na to, że będziemy mieć w tym sezonie dwóch liderów. Wszystko wskazuje na to, że będą nimi Kamil Stoch oraz Maciej Kot, który przez kilka lat miał dobre występy latem, a zimą skakał zwykle w kratkę. Mamy też renomowanego Piotra Żyłę oraz Dawida Kubackiego, który jest w podobnej sytuacji do Maćka Kota – miał lepsze lato od zimy. Małysz zaczął osiągać największe sukcesy w wieku 23 lat, gdy przyszła stabilizacja formy i mamy nadzieję, że podobnie będzie z naszymi młodymi zawodnikami. Muszą mieć czas, aby odnaleźć swój poziom i potem ją utrzymać.


- Ale grupa dobrze zapowiadających się zawodników jest szersza – mocne wsparcie powinien dać Krzysiu Miętus, także Klimek Murańka, który po operacji widzi już jak sokół. Mam informacje, że dobrze się sprawuje, natomiast brakuje mu kilku miesięcy treningu i nie wiemy jak długo utrzyma tak dobrą dyspozycję. Mamy też Olka Zniszczoła, Bartka Kłuska… Sytuacja wyjściowa jest bardzo dobra, liczę, że nie będziemy się koncentrować wyłącznie na Kamilu i Maćku
– zakończył prezes Tajner.

Trener kadry A Łukasz Kruczek za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawił w jaki sposób przebiegały przygotowania do sezonu oraz omówił plan działania w najbliższych dniach. Pełną prezentację wraz z komentarzem trenera opublikujemy jutro na naszej stronie internetowej.

Kolejnym punktem programu konferencji był konkurs dla dziennikarzy „Co wiecie o skokach narciarskich?”. W multimedialnym quizie wystąpiły trzy trzyosobowe drużyny. Pytania zadawali: prezes PZN Apoloniusz Tajner, szef wyszkolenia Marek Siderek, trener Łukasz Kruczek oraz zawodnicy: Kamil Stoch i Maciej Kot. Pytania były urozmaicone – od prostych (np. ile wynosi rekord Polski w długości skoku?), poprzez nieco trudniejsze, wymagające spostrzegawczości (rozpoznawanie skoczni lub zawodnika na podstawie fragmentu zdjęcia), aż po pytania dotyczące niuansów w przepisach narciarskich (kolory grup w zawodach drużynowych, czy też skład jury w zawodach Pucharu Świata).

Najlepsza ekipa w składzie: Sebastian Szczęsny (TVP), Robert Osak i Grzegorz Granica (obaj WinterSzus.pl) zgromadziła 15 punktów i mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Drugie miejsce (13 punktów) zebrali Dariusz Chrabałowski (Super Express), Agnieszka Sierotnik i Bartosz Leja (oboje SkokiPolska.pl), a na trzeciej pozycji (11 punktów) uplasowali się: Paweł Wilkowicz (Rzeczpospolita), Robert Błoński (Gazeta Wyborcza) i Daniel Ludwiński (SportoweFakty.pl).  Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami, których sponsorem była firma OTCF, producent marki 4F.

>> fotorelacja <<
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.