Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Robert Mateja (fot. Alicja Kosman / PZN) Robert Mateja (fot. Alicja Kosman...

Robert Mateja ogłosił skład na MŚ Juniorów!

23-01-2015
Zawody LOTOS Cup były ostatnim sprawdzianem dla naszych Juniorów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów. Po konkursach w Szczyrku trener Robert Mateja ogłosił pięcioosobowy skład naszej Kadry na najważniejszą w tym sezonie dla naszych juniorów imprezę sportową. Na mistrzostwa do Ałmat pojadą: Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski oraz Adam Ruda.

Bardzo pozytywnie Robert Mateja ocenił skoki swoich podopiecznych podczas inaugurujących 11. Edycję zawodów LOTOS Cup. – Myślę, że skoki chłopaków były w porządku, więc można ocenić je na plus. Jednak trzeba przyznać, że były troszkę problemy z odpowiednim lądowaniem, czyli z telemarkiem, m.in. Przemek Kantyka lądował na dwie nogi. Jest to u nas taki dość duży problem, bo również Adam Ruda też ma kłopoty z odpowiednim lądowanie, także musimy nad tym elementem jeszcze popracować – stwierdza trener Mateja.  – Ale tak jak mówię skoki były fajne i dalekie. Poziom konkursów również był bardzo dobry, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody – dodaje.

Swoją formę przed Mistrzostwami Świata Juniorów nasza Kadra będzie szlifowała na skoczni w Szczyrku. – W przyszłym tygodniu tutaj w Szczyrku mamy zaplanowaną konsultację taką trzy lub czterodniową. No a później czeka nas wyjazd i start na Mistrzostwach Świata w Ałmatach – informuje Robert Mateja. Skład na czempionat w Ałmatach musiał zostać podany najpóźniej w środę, 21 stycznia. – Skład jest już wybrany, ponieważ musiał zostać przesłany do ministerstwa oraz podany do biletów lotniczych, także na Mistrzostwa Świata pojedzie: Andrzej Stękała, Krzysiek Leja, Przemek Kantyka, Łukasz Podżorski i Adam Ruda – ogłasza Robert Mateja. W tej chwili nie ma żadnego rezerwowego zawodnika i jak twierdzi Robert Mateja każdy z pięciu naszych reprezentantów ma jeszcze szansę walki o miejsce w najlepszej czwórce. – W tej chwili nie ma żadnego rezerwowego zawodnika, ponieważ na mistrzostwa jedzie pięciu naszych juniorów. Przed konkursem indywidualnym mamy jeszcze ju z tam na miejscu dwa treningi, także w zawodach będzie startowała po prostu czwórka najlepiej prezentujących się zawodników – wyjaśnia trener Kadry Juniorów. – Tak samo będzie również przed konkursem drużynowym. Najwyżej, że już wcześniej wyłonią się jacyś faworyci, w których będzie można już odpuścić trening – dodaje Robert Mateja.

W zeszłym roku na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme nasi reprezentanci zdobyli wszystko, co było najcenniejsze, czyli dwa złote medale. Indywidualnie mistrzem został Jakub Wolny, natomiast w drużynie złoto wywalczyli: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. A jakie cele w tym roku stawiają sobie nasi juniorzy? – To ustaliliśmy sobie już wcześniej i cel jest jasny: dla tych najlepszych zawodników są to miejsca w pierwszej „15”, a takie minimum to lokaty od 1-30. Natomiast w konkursie drużynowym liczymy na miejsca od 1-6 – stwierdza trener Mateja.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.