Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

100 dni do Soczi - konferencja TVP

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt i Stanisław Biela (fot. Alicja Kosman / PZN) Tomasz Byrt i Stanisław Biela...

Tomasz Byrt i Stanisłąw Biela podsumowują sezon

02-04-2015
Tomasz Byrt i Stanisław Biela prezentowali w minionym sezonie dobrą formę i tym samym kilkakrotnie otrzymali szansę startowania w zawodach wyższej rangi. Byrt trzy raz rywalizował w konkursach Pucharu Kontynentalnego i w każdym z tych konkursów zajmował miejsce w czołowej „30”. Natomiast Biela wspólnie z kolegami wywalczył brązowy medal na Zimowej Uniwersjadzie, startował w zawodach Pucharu Świata, a także Pucharu Kontynentalnego. Jego najlepszy wynik w tym sezonie to czwarte miejsce w niemieckim Brotterode.

Tomasz Byrt z opóźnieniem rozpoczął przygotowania do sezonu zimowego, jednak jak podkreśla, jego forma jest już coraz lepsza. – Moje skakanie jest już coraz lepsze i poziom jak na ten nasz narodowy jest już w miarę dobry, także trzeba tylko teraz działać dalej – stwierdza zawodnik WSS Wisła w Wiśle. – Jestem zadowolony z tego, że powróciłem do rywalizacji i miałem okazję powalczenia w zawodach Pucharu Kontynentalnego – cieszy się Tomasz Byrt. – Ciężko na razie jest mi mówić o mojej formie, ponieważ póki co na razie jest to dobre skakanie, a na formę trzeba po prostu jeszcze poczekać – wyjaśnia 22-latek. – Do formy troszkę trzeba jeszcze poczekać, ponieważ trzeba powtarzalnie skakać, a ja mam takie skoki, że jeden jest bardzo dobry, a drugi już troszeczkę gorszy, dlatego trzeba to wypracować i jak będzie już stabilizacja, to wtedy będzie dobrze – dodaje polski skoczek. Tomasz Byrt opowiada czego brakuje, aby ta stabilizacja formy przyszła. – Do tej stabilizacji potrzeba przepracowania lata i wtedy będzie już ok – wyjaśnia podopieczny Jana Szturca. – Wcześniejszego lata po prostu nie trenowałem, więc teraz ważne jest to, żeby odbudować mięsień, dynamikę i wytrzymałość – dodaje. – Konkretne treningi miałem dopiero we wrześniu, praktycznie w końcówce września, dlatego można powiedzieć, że z takim poślizgiem wszedłem w ten etap treningowy, a także w sezon – podsumowuje Tomasz Byrt.

W miarę udany sezon ma za sobą również Stanisław Biela, który powrócił do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi i tej zimy otrzymał szansę rywalizacji w konkursach Pucharu Świata w Polsce oraz w kilku konkursach Pucharu Kontynentalnego. – Ogólnie sezon uważam za udany, szczególnie te występy w Pucharze Kontynentalnym. Pod koniec sezonu już mi się może troszkę gorzej skakało, ale ten początek sezonu, styczeń i luty uważam za bardzo fajny i miałem wtedy naprawdę dobre konkursy – ocenia 21-latek. – To, że pod koniec sezonu nie startowałem już w zawodach Pucharu Kontynentalnego nie było spowodowane raczej zmęczeniem sezonem tylko błędami, które wkradły się już w ostatnich kilku tygodniach sezonu zimowego. Myślę, że brakuje mi jeszcze po prostu doświadczenia – dodaje Stanisław Biela. Zawodnik z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre na pewno dobrze będzie wspominał Zimową Uniwersjadę w Szczyrbskim Plesie, gdzie w konkursie indywidualnym zajął siódme miejsce, a w drużynowym wspólnie z Jakubem Kotem i Andrzejem Zapotocznym stanął na najniższym stopniu podium. – Na pewno ten konkurs indywidualny na Uniwersjadzie był dobry w moim wykonaniu, jednak brakowało trochę pewnego elementu, dzięki któremu mógłbym skoczyć dalej i indywidualnie również zdobyć medal – wyjaśnia polski skoczek. – Natomiast konkurs drużynowy uważam za fajne zawody, te skoki już były troszkę lepsze, jednak myślę, że w tym sezonie zawsze czegoś w nich brakowało – podsumowuje 21-latek.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.