Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów - COS OPO Szczyrk 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Michal Doleżal – trener multifunkcjonalny

16-05-2016
Kombinezony, narty i inne elementy sprzętu skokowego, a do tego różne kwestie związane z codziennym treningiem – to zadania, którymi w Kadrze Narodowej A od nowego sezonu 2016/17 zajmuje się Michal Doleżal, asystent Stefana Horngachera. - To trener multifunkcjonalny – mówi o Czechu trener główny kadry.

Michał Doleżal znalazł się w polskiej ekipie na prośbę Stefana Horngachera. - Już w Planicy przyszedł do mnie Stefan Horngacher i zapytał, czy chciałbym pracować w Polsce. Przemyślałem to, chciałem też coś zmienić w moim życiu i zgodziłem się – wyjaśnia kulisy przybycia do Polski nowy asystent trenera głównego. - W ubiegłym sezonie pracowałem w czeskiej kadrze, gdzie zajmowałem się Jakubem Jandą, Janem Maturą, Lukasem Hlavą i Cestmirem Koziskiem. Roman Koudelka trenował z Richardem Schallertem, ale gdy Richie pojechał z juniorami, wówczas trochę potrenował ze mną. Zagraliśmy dobrze taktycznie i udało się wywalczyć zwycięstwo w Pucharze Świata w Wiśle – dodaje Doleżal.

Czeski szkoleniowiec będzie odpowiedzialny za kilka kwestii. - Tu w Polsce jestem asystentem odpowiedzialnym za sprzęt, głównie za kombinezony. Staram się też pomagać zawodnikom jeśli chodzi o trening, technikę skoku, pozycji dojazdowej. W zakresie kombinezonów dużo współpracujemy ze Stefanem Hulą i układa się to bardzo fajnie. Moja rodzina zajmuje się produkcją kombinezonów, podobnie jak rodzina Stefana. Dogadaliśmy się, że ja będę szył kombinezony dla Kadry Narodowej A, natomiast dla Kadr Narodowych B i C: Stefan Hula. To jednak może się też zmienić w przyszłości – zastrzega. - Nowości w zakresie kombinezonów będzie dużo, a właściwie już są. Próbujemy już pewnych rozwiązań. Na razie zrobiliśmy trzy kombinezony i wygląda to bardzo dobrze – cieszy się Doleżal.

Nowa Kadra Narodowa A to mieszanka języków: niemieckiego, angielskiego, czeskiego i polskiego, ale Michal Doleżal nie ma żadnych problemów z dogadaniem się ze sztabem i zawodnikami. - Dosyć długo mam już kontakt ze szkoleniowcami z Polski. Sporo już rozumiem po polsku i myślę, że będzie jeszcze lepiej. Ze Stefanem Horngacherem rozmawiam po niemiecku, ale gdy rozmawiamy całą grupą, to mieszamy wszystkie języki. Czasem porównujemy też polskie i czeskie słowa – komentował Czech.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.