Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...


Poznajmy się: Łukasz Bukowski

24-05-2016
Łukasz Bukowski to nowa twarz w Kadrze Narodowej Młodzieżowej C w skokach narciarskich. Nasz nowy reprezentant urodził się 20 marca 1997 roku i w tym roku skończył 19 lat. Nowego zawodnika w swoim teamie chwali trener Maciej Maciusiak. - Widzimy w Łukaszu ogromny potencjał, dlatego postanowiliśmy dać mu szansę. Pierwsze skoki pokazują, że już od pierwszych treningów Łukasz robi postępy - podkreśla trener naszych juniorów.

19-letni Łukasz Bukowski sezon zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup w kategorii Junior A. Jak sam podkreśla powołanie do Kadry Juniorów w skokach narciarskich jest dla niego wielką niespodzianką, ponieważ nie spodziewał się tego. - Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie, że znalazłem się w Kadrze. Nie myślałam do końca o tym, że jest taka możliwość, ale udało się i cieszę się z tego bardzo - mówi z uśmiechem na twarzy nasz junior. Zawodnik TS Wisły Zakopane opowiada, że miesiąc temu dostał informację o tym, że jest taka szansa dostania się do Kadry Narodowej Młodzieżowej C w skokach narciarskich. Jak przyznaje Łukasz Bukowski bycie w Kadrze daje większe możliwości. - Trenowanie w Kadrze bardzo dużo się różni od trenowania w klubie czy SMS-ie. Przede wszystkim mamy dostęp do różnego rodzaju sprzętu, jest więcej zgrupowań i wyjazdów za granicę - stwierdza 19-latek. - Bardzo się cieszę, że dostałem szansę trenowania w Kadrze i teraz moja motywacja jest jeszcze większa. W SMS-ie nie było tylu zgrupowań, a tutaj tych treningów i wyjazdów jest więcej, i cały czas czegoś nowego można się nauczyć - cieszy się Łukasz Bukowski. - Do tej pory miałem okazję skakać na dwóch zagranicznych skoczniach w austriackim Ramsau i w niemieckim Kingenthal, dlatego w sezonie tych nowych obiektów będzie dla mnie dużo - dodaje.

9 maja w Szczyrku juniorzy rozpoczęli pierwsze wspólne zgrupowanie, gdzie mieli możliwość trenowania razem z Kadrami Narodowymi A i B. - Pierwsze treningi na skoczni w Szczyrku były bardzo fajne i jak na razie dobrze mi się skacze. Natomiast jeżeli chodzi o odległości, to w grupie poziom jest w miarę wyrównany i uzyskuję podobne metry do kolegów - ocenia. Natomiast 17 maja nasi najmłodsi skoczkowie udali się nad polskie morze, gdzie w Cetniewie realizowali kolejne zgrupowanie. - Bardzo pozytywnie ocenię pobyt w Cetniewie, w dodatku pogoda nam dopisuje. Głównie pracujemy tutaj nad stabilnością dojazdową - dodaje reprezentant Polski. Po pierwszych wspólnych zgrupowaniach Łukasz Bukowski wie, że czeka go dużo pracy. - Trenerzy mają kilka uwag i wskazówek. Zresztą sam też wiem, że muszę poprawić kilka rzeczy. Przede wszystkim muszę popracować nad dojazdem, mam problemy w locie i czuję, że siły również mi brakuje, dlatego nad tymi elementami muszę popracować - opowiada podopieczny trenera Maciusiaka. - Atmosfera w naszej Kadrze jest bardzo fajna. Ze wszystkimi fajnie się dogaduję, wszyscy trzymamy się razem i tworzymy zgraną grupę - podkreśla nasz debiutant.

Łukasz Bukowski skoki narciarskie trenuje już od 11 lat. - Moja przygoda ze skokami zaczęła się w wieku 8 lat, a do treningów namówił mnie tata - opowiada 19-latek. Młodzi narciarze często oprócz skoków uprawiają również kombinację norweską, jednak Łukasz Bukowski wyjaśnia, że od samego początku wybrał skoki. - Od początku wiedziałem, że chcę trenować skoki, a moim idolem jest Noriaki Kasai - stwierdza podopieczny Macieja Maciusiaka.

Z minionego sezonu nasz zawodnik nie jest zadowolony, jednak wierzy, że w kolejnym sezonie stać go będzie na lepsze wyniki. - Nie jestem do końca zadowolony z wyników, które osiągnąłem minionej zimy. Niestety te skoki na zawodach były słabsze od tych, które oddawałem na treningach, wtedy to lepiej mi wychodziło. Jednak teraz mam nadzieję, że to się odwróci i będzie lepiej - wyjaśnia 19-latek. Łukasz Bukowski dodaje, że lubi skakać zarówno latem jak i zimą, dlatego będzie walczył o dobre rezultaty w zawodach FIS Cup. - Startowałem już w zawodach międzynarodowych FIS Cup w Szczyrku i raz w Zakopanem, jednak te wyniki nie były satysfakcjonujące. Dlatego w najbliższym sezonie chciałbym punktować w każdych zawodach FIS Cup i zajmować miejsca do 15 - podsumowuje. 
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.