Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XVIII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Walter Hofer - specjalnie dla Supersnow

05-12-2017
Walter Hofer jest Dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Specjalnie dla Supersnow udzielił wywiadu, w którym opowiedział o przygotowaniu obiektu podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle, która miała miejsce w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza.

Supersnow: Jak Pan ocenia przygotowanie skoczni podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle?

Walter Hofer:
Komitet Organizacyjny Pucharu Świata w Wiśle dołożył wszelkich starań, aby inauguracja sezonu była przygotowana jak najlepiej. Jednak w przyszłości będzie trzeba zastosować pewną zmianę i jedno z urządzeń umieścić w dolnej części obiektu, aby móc uzyskać gładki zeskok, a drugie na górze skoczni.

Czy jakość śniegu miała wpływ na jakość skoków?


Nowe tory na rozbiegu skoczni w Wiśle są najnowsze i o najwyższych standardach. Wyprodukowany technicznie śnieg przez firmę Supersnow również był doskonałej jakości.

Czy uważa Pan, że nowe technologie użyte przez Supersnow będą miały wpływ na rozwój sportów zimowych?

Zdecydowanie daje to wiele możliwości, których nigdy wcześniej nie mieliśmy w skokach narciarskich. Możemy stworzyć kalendarz zawodów, gdzie otwarcie sezonu w Środkowej Europie będzie miało miejsce w połowie listopada.

Czy chciałby Pan, aby rozpoczęcie Pucharu  Świata w następnym sezonie również odbyło się tak wcześnie?

Wszystko to zależy od ogólnego kalendarza narciarskiego FIS. Lecz jeśli udałoby się nam zaoszczędzić jeszcze jeden lub dwa weekendy na początku sezonu, byłoby to bardzo pomocne w planowaniu kalendarza zawodów. Z powodu regulacji technicznego śniegu na zeskoku odpowiednia temperatura w dalszym ciągu jest kluczowa.

Czy wierzył Pan że skocznia będzie przygotowana? Jak wyglądało podjęcie decyzji, aby rozpoczęcie Pucharu Świata odbyło się w Polsce?

Wszystkie osoby i instytucje wiedziały, że będzie to ogromne wyzwanie. Ale dzięki doświadczonemu organizatorowi, nowych torach lodowych na skoczni oraz produkcji śniegu byliśmy bardzo optymistycznie nastawieni, że odniesiemy sukces. Na koniec organizator udowodnił, że jest w stanie dołożyć wszelkich starań, aby to zadziałało.

Supersnow: Bardzo dziękujemy za rozmowę, a przede wszystkim za zaufanie podczas przygotowań do Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle.

Źródło: za Supersnow
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.