PZN  »  Skoki  »  Aktualności

(fot. Michał Górny / PZN) (fot. Michał Górny / PZN)

COC w Bischofshofen: Tomasz Pilch piąty w konkursie!

11-01-2018
Kolejny dobry występ w zawodach Pucharu Kontynentalnego zanotował Tomasz Pilch. Nasz junior na półmetku rywalizacji i skoku na odległość 132,5 metra zajmował 12. miejsce. Jednak w finale podopieczny Macieja Maciusiaka osiągnął najlepszy rezultat, lądując na 137 metrze. Tym samym 17-latek zanotował spory awans i czwartkowy konkurs ukończył na piątym miejscu. Rywalizację zdominowali natomiast reprezentanci Niemiec, którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca na podium. Zwyciężył David Siegel, który o ponad siedem punktów pokonał Andreasa Wanka. Podium uzupełnił Słoweniec Nejc Dezman.

Po pierwszej serii 13. pozycję zajmował Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 132 metrze. Wiślanin w drugiej próbie uzyskał 130 metrów, co było ósmym rezultatem rundy finałowej, i tym samym awansował w zawodach na 11. miejsce. Niestety poza finałową "30" znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Klemens Murańka po skoku na odległość 124,5 metra ukończył zawody na 34. pozycji Natomiast Przemysław Kantyka został zdyskwalifikowany za nieprzepisowe narty.

Po zawodach w Bischofshofen liderem Pucharu Kontynentalnego ponownie został Tomasz Pilch. 17-latek wywalczył do tej pory 492 punkty i drugiego w "generalce" Mariusa Lindvika wyprzedza o 76 punktów. Trzecią lokatę w tym zestawieniu zajmuje Słoweniec Nejc Dezman, który zgromadził do tej pory 391 punktów.

Źródło: Anna Karczewska / PZN