Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Otwarcie sezonu 2010/11 PZN w krakowskich podziemiach

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Wspólne zgrupowanie kadr skokowych w Zakopanem!

27-04-2018
Skoczkowie narciarscy rozpoczęli wspólne przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwsze zgrupowanie tradycyjnie już odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Od poniedziałku do piątku w Zakopanem pod okiem Stefana Horngachera trenowali wszyscy nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A i B oraz Juniorów.

Skład Kadry Narodowej Juniorów na kolejny sezon uległ zmianie w porównaniu do minionej zimy. Trenerem głównym został Wojciech Topór, a do jego sztabu szkoleniowego dołączyli Grzegorz Miętus oraz Andrzej Zapotoczny. Asystentem trenera głównego w grupie juniorskiej pozostał doświadczony Piotr Fijas. Kadra ta liczyć będzie siedmiu zawodników. Do Kacpra Juroszka, Damiana Skupnia oraz Karola Niemczyka dołączyli: Szymon Pawłowski, Mateusz Gruszka, Szymon Jojko oraz Kacper Stosel.

Szkoleniowiec naszych juniorów jest zadowolony z pierwszego wspólnego zgrupowania oraz z profesjonalnego podejścia naszych młodych skoczków do treningów. - W Zakopanem głównie skupialiśmy się na treningu siłowym, pomiędzy który wplataliśmy elementy techniki. Chcieliśmy zapoznać nowych zawodników z wizją skakania, którą przekazał nam Stefan Horngacher - opowiada Wojciech Topór. - Na naszym pierwszym spotkaniu przedstawiłem chłopakom czego od nich oczekuję i jak będzie wyglądała nasza współpraca - dodaje. - Jestem bardzo zadowolony z tych pierwszych treningów. Zawodnicy są w 100% zaangażowani i prezentują profesjonalne podejście do sportu - chwali swoich podopiecznych.

W Zakopanem pod okiem Stefana Horngachera trenowały wszystkie grupy szkoleniowe. - Każda kadra osobno realizowała swoje plany treningowe, jednak wszystkie treningi - siłowy, stabilizacji czy techniki - były konsultowane ze Stefanem. Sami zawodnicy również mieli okazję rozmawiać z trenerem Horngacherem i pytać go o wiele rzeczy - wyjaśnia Topór.

Na kolejne zgrupowanie nasi juniorzy udadzą się nad morze. - W przyszłym tygodniu zawodnicy z Beskidów będą trenowali w Szczyrku, natomiast pozostali w Zakopanem. Następnie 6 maja wyruszymy na obóz kondycyjny do Gniewina, gdzie pozostaniemy do soboty. Do Gniewina udamy się wspólnie z Kadrą B - podsumowuje Wojciech Topór.

>>>Prezentacja Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2018/2019<<<Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.