Otwarcie mistrzostw świata w Oslo

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

FIS Cup w Zakopanem: Czterech Polaków z punktami

13-01-2019
Austriak David Haagen pewnie zwyciężył w niedzielnych zawodach FIS Cup, które rozegrane zostały na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 17-latek w pierwszej serii uzyskał 137 metrów, w finale wylądował pół metra bliżej i tym samym Jakę Hvalę ze Słowenii wyprzedził o prawie osiem punktów. Podium uzupełnił kolejny ze słoweńskich skoczków – Cene Prevc. Tego dnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem punkty zdobyło czterech naszych reprezentantów, wśród których najlepiej spisał się 12. Adam Niżnik.

To był kolejny dobry konkurs w wykonaniu Adama Niżnika. Zawodnik TS Wisły Zakopane w pierwszej serii wylądował na 130 metrze i na półmetku rywalizacji zajmował ósme miejsce. W finale 17-latek skoczył półtora metra bliżej i ostatecznie zawody ukończył na 12. pozycji. – Z dzisiejszych zawodów jestem bardzo zadowolony. W każdych kolejnych konkursach czuję się pewniej i coraz lepiej mi się skacze. Cieszę się bardzo z tego i myślę, że moja dyspozycja będzie wzrastała – mówi z uśmiechem na twarzy najlepszy dzisiaj z Polaków. – Skocznia była bardzo dobrze przygotowana, a warunki były podobne do tych z sobotniego konkursu, czyli bardzo fajne – dodaje 17-latek.

Cztery lokaty za Niżnikiem uplasował się Kacper Juroszek, który oddał skoki na odległość 124,5 oraz 129 metrów. – Moje dzisiejsze skoki były o niebo lepsze od tych wczorajszych. Dzisiaj w moich skokach było znacznie więcej luzu, czego brakowało w sobotnim konkursie – ocenia swoje próby Juroszek. – W niedzielnym konkursie większość zawodników oddała lepsze skoki niż w sobotę, wiec konkurs był naprawdę na wysokim poziomie. Warunki były fajne, a przygotowanie skoczni było naprawdę bardzo dobre – podsumowuje podopieczny Wojciecha Topora.

Punkty zdobył również Damian Skupień, który w pierwszej serii uzyskał 120 metrów, jednak w finale skoczył 130,5 metra i tym samym zajął 18. miejsce. Natomiast na 22. pozycji znalazł się Tomasz Pilch, który lądował odpowiednio na 124 oraz 126 metrze.

Źródło: Anna Karczewska / PZN