Kongres ISIA - Kraków 2012

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

COC w Zakopanem: Maciej Kot otarł się o podium!

16-03-2019
Maciej Kot wywalczył czwarte miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Nasz reprezentant w pierwszej serii uzyskał 124 metry i zajmował 11. miejsce, jednak w finale osiągnął drugi rezultat, lądując na 137 metrze i tym samym uplasował się tuż za podium. Tego dnia bezkonkurencyjny na Wielkiej Krokwi był Austriak Stefan Huber, który o prawie 15 punktów pokonał Bora Pavlovcica ze Słowenii. Podium uzupełnił Niemiec Felix Hoffmann, który Macieja Kota wyprzedził zaledwie o 0,1 punktu.

11 biało-czerwonych stanęło na starcie dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi pucharowe punkty wywalczyło pięciu Polaków. Najlepiej spisał się czwarty Maciej Kot. Na 15. miejscu zawody ukończył Tomasz Pilch, który lądował odpowiednio na 125 oraz 124 metrze. Lokatę za nim uplasował się Andrzej Stękała, który skakał 123 oraz 126 metrów. W czołowej "30" znaleźli się również: 23. Przemysław Kantyka (123,5 i 116,5 m) oraz 27. Kacper Juroszek (125 i 109 m).

Awansu do finału nie zdołali wywalczyć: 33. Mateusz Gruszka, 34. Klemens Murańka, 35. Damian Skupień i 44. Adam Niżnik. Natomiast Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Stosel zostali zdyskwalifikowani.

Niedzielny konkurs na Wielkiej Krokwi rozpocznie się o godzinie 12:00. Zawody te będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport, na stronie internetowej tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Źródło: Anna Karczewska / PZN