Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Snow Expo w Warszawie - 04.11.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński / Skijumping.pl) (Fot. Tadeusz Mieczyński /...

PŚ w Planicy: dobry dzień naszych skoczków

21-03-2019
- To był dobry trening i dobry start dla nas w Planicy - przyznał Stefan Horngacher, trener kadry naszych skoczków, po czwartkowych treningach i kwalifikacjach. Niemal w każdej z serii Polacy znajdowali się w czołówce.

Jeden z najdłuższych skoków dnia oddał Piotr Żyła, który uzyskał 247,5 metra, ale podparł swoją próbę. - To był naprawdę dobry skok - komplementował wiślanina Horngacher. Mimo, że Żyła pofrunął tak daleko, to jednak został sklasyfikowany na 10. pozycji. Wcześniej w treningach był najlepszym z naszych zawodników, zajmując trzecie i szóste miejsce.

Znacznie lepiej niż w Vikersundzie spisywał się Kamil Stoch. Nasz najlepszy skoczek zajął szóste miejsce w kwalifikacjach, uzyskując 224 m. - Moje skoki były na solidnym poziomie, ale to nie jest to, co bym chciał. Trzeba jednak zaakceptować to, co jest teraz. Postaram się cieszyć tymi lotami i chcę to robić z uśmiechem - mówił Stoch, który przyznał, że miał nieco problemów z techniką.

Zaraz za jego plecami uplasował się Dawid Kubacki. W kwalifikacjach pofrunął na 229. metr. Byłoby pewnie znacznie dalej, gdyby nie problemy w locie. - Za setnym metrem ściągnęło mi trochę prawą nartę. Musiałem to wyprowadzić, ale przez to zniosło mnie trochę na bok. Straciłem przez to wszystko trochę wysokości i kierunku, ale mimo tego ten skok był na dobrym poziomie - ocenił.

Nieco dłuższych skoków spodziewał się w Planicy Kuba Wolny. W kwalifikacjach był on 18. po skoku na odległość 209 m. - Na razie lepiej skakało mi się w Vikersundzie, ale myślę, że od piątku to się zmieni - śmiał się Wolny.

Z dobrej strony pokazał się Maciej Kot, który poprawiał się ze skoku na skok. Dla niego to były pierwsze loty w tym sezonie. - Nie ukrywam, że nie było łatwo, bo to jest ogromne wyzwanie wrócić do Pucharu Świata i jeszcze w takim miejscu. Cieszę się jednak, że się go podjąłem - mówił Kot.

Uśmiechu na twarzy próżno było szukać o Stefana Huli. Jako jedyny z naszych reprezentantów nie awansował do piątkowego konkursu i tym samym zakończył sezon. - Cieszę się, że to już koniec sezonu, bo końcówka była już bardzo męcząca. Przyjeżdżając na zawody zawsze jest nadzieja, że będzie inaczej, ale w Planicy też się męczyłem i nie miałem przyjemności z latania - przyznał Hula, który zadeklarował też chęć kontynuowania kariery.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.