Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Dawid Kubacki: zdążyłem stęsknić się za skokami

19-07-2019
- Dlatego fajnie było wyjść na skocznię i poczuć adrenalinę związaną z zawodami. Poza tym rywalizacja, kiedy sprawdzamy się z innymi zawodnikami, to jest dla nas to, co kochamy - mówił Dawid Kubacki, najlepszy polski skoczek kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego Letniej Grand Prix w Wiśle. 29-latek zajął drugie miejsce.

Dla pana to były pierwsze skoki w zawodach w Polsce w roli mistrza świata.

- Rzeczywiście. Nawet o tym nie pomyślałem. Mistrzostwa świata były już tak dawno temu. Dla mnie ważne jest jednak to, co się dzieje tu i teraz. Chciałbym być równie zadowolony, a nawet bardziej z tego sezonu, niż z poprzedniego.

Stęsknił się pan już za otoczką związaną ze skokami narciarskimi?

- Może troszkę zdążyłem się stęsknić, ale nie było tak, że bardzo czekałem na czas rywalizacji. Pracujemy już jednak praktycznie od Planicy, więc zaraz będą prawie cztery miesiące treningów. Dlatego fajnie było wyjść na skocznię i poczuć adrenalinę związaną z zawodami. Poza tym rywalizacja, kiedy sprawdzamy się z innymi zawodnikami, to jest dla nas to, co kochamy.

To dopiero pierwszy dzień startowy w sezonie letnim. Już teraz może pan jednak powiedzieć, że jest zadowolony z tego, że zaczyna rywalizację na tak wysokim poziomie?

- Wiem na pewno, że ten poziom nie jest jeszcze optymalny, bo zdaję sobie sprawę z tego, że tych błędów jeszcze trochę jest u mnie. Sukcesywnie będę jednak nad tym pracował. To nie jest taki etap, że trzeba mieć już wszystko dopracowane. Gdyby tak było, to co bym robił do zimy. A tak wiem, że mam co robić.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.